Ezt olvasta már?


Az aranyért játszhat a férfi vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott 7-5-re legyőzte a görög csapatot a Margitszigeten zajló világbajnokság csütörtöki elődöntőjében, így szombaton az aranyéremért játszik.

A magyar csapat legjobbja Hosnyánszky Norbert és Vámos Márton volt, ők egyaránt két gólig jutottak, a kapuban pedig Nagy Viktor remekelt. Az ellenfél a második félidőben csak egy gólt tudott dobni.

Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese szombaton száll vízbe legközelebb: a világbajnoki címért zajló összecsapást a késő esti szerb-horvát csata győztesével 20.30-tól rendezik.

 

Eredmény, férfi vízilabda, elődöntő:

Magyarország-Görögország 7-5 (2-1, 3-3, 1-0, 1-1)

-------------------------------------------------

góldobók: Vámos, Hosnyánszky 2-2, Erdélyi, Gór-Nagy, Hárai 1-1, illetve Geniduinasz 3, Funtulisz 2

 

Nehéz ellenfélnek ígérkezett a görög csapat, még akkor is, ha jó ideje nem maradt alul csütörtöki riválisával szemben a magyar együttes. A legutóbbi hat egymás elleni mérkőzésen egyszer sem kapott ki a piros-fehér-zöld színeket képviselő gárda, igaz, nem is nyerte meg mindegyiket, három győzelem mellett három döntetlen született. Így "ikszeltek" a felek az eddigi utolsó meccsükön pár hete Pireuszban a Szamarcidisz Kupán, továbbá a tavalyi, riói olimpián sem bírtak egymással, az ottani csoportmérkőzés 8-8-cal zárult, az ötödik helyért rendezett találkozó viszont 12-10-es magyar sikerrel ért véget. Ugyancsak nyert a folytatásban aranyéremig menetelő magyar válogatott a 2013-as világbajnoki vizes randevún, ahol a negyeddöntőben 9-3-ra győzött.

Ezúttal Budapesten, a Hajós uszodában a világbajnoki döntőbe jutás volt a tét, s a teltházas nézősereg, a mintegy hétezer ember azt láthatta az első negyed elején, hogy a görögök kettese, Konsztantinosz Geniudiasz hatalmas lövést zúdított Nagy Viktor kapujának jobb felső sarkába. Erdélyi Balázs azonban emberelőnyből rögtön válaszolt, Hosnyánszky Norbert parádés csavargóljával pedig "hazakerült" a vezetés (2-1). Nagy nagyot védett, majd növelhette volna előnyét a magyar együttes, de kimaradtak a lehetőségek.

A második negyedben fórból egyenlítettek a görögök, de ezúttal sem késett a gyors válasz: Vámos Márton balkezes bombája utat talált a rivális kapujába. Az emberelőny kínálta eséllyel újfent élt az ellenfél, ráadásul kétszer is, a triplázó Geniduniasz jóvoltából (3-4). A nagyszünet előtt Gór-Nagy Miklós révén sikerült az egyenlítés, a görögökéhez hasonlóan szerencsés találattal, a kapusról a hálóba pattanó labdával, mi több: a vezetést is sikerült visszavenni öt másodperccel a játékrész vége előtt, amikor is az addig az emberfórok kiharcolásában jeleskedő Hárai Balázs centerből csavart tökéletesen (5-4).

A harmadik negyed elejének néhány hiábavaló oda-vissza úszkálása után Vámos másodjára is igazolta, hogy félelmetesen működik a balkeze, emberelőnyből lőtt védhetetlenül a kapuba (6-4). Nagy Viktor folytatta remeklését, néhányszor a kapufa is vele volt, ekkortájt azonban a magyar támadások is hatástalanok maradtak.

A befejező nyolc perc első találatát Hosnyánszky jegyezte: az olimpiai és világbajnok pólós távolról hatalmas lövéssel vette be a kaput (7-4). A görögök emberelőnyben is hiába próbálkoztak, nagyszerű védekezést mutattak be a magyarok Nagy Viktorral az élen. A legvégén a hat az öt elleni játékban egy gólt valahogy összehozott ugyan a rivális, de ez érdemben már mit sem ért, nyert 7-5-re, ezzel pedig világbajnoki döntőbe jutott a magyar férfiválogatott.

 







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Kényelem vagy méret? A friss adatok megmutatják, hova megyünk inkább vásárolni

A változások mögött a fogyasztók mindennapi vásárlási szokásainak átalakulása áll.

Meghökkentő fotót posztolt Orbán Viktor

Maffiafőnöknek, keresztapának ábrázolja magát.

Kibertámadás érte az Európai Bizottságot

Az elkövető állítólag azt tervezi, hogy a megszerzett adatokat kiszivárogtatja.

Klujber Katrin megmutatta, kire támaszkodik igazán az életben

Az FTC zárkózottnak ismert világklasszis jobbátlövője betekintést engedett a családi életébe.

Magyar Péter: Egy szellemekkel és képzelt ellenséggel hadakozó Orbánt láttunk

Közölte azt is, hogy a Tisza Párt elleni, állítólagos titkosszolgálati műveletről nyilvánosan beszélő Szabó Bencét várják vissza...

Reggel még élőzött a neten - hirtelen meghalt az egyik legellentmondásosabb influenszer, folyamatosan érkeznek a gyászoló üzenetek!

Egy évtized alatt Zhang Xuefeng Kína fiataljai körében az egyik legismertebb névvé vált. A Douyinon – a TikTok kínai változatán –...

Kampányüzemmód: Orbán Viktor már reggel riasztást hirdetett – így reagált a miniszterelnök Kapitány István gazdasági terveire

„Riasztás, jó reggelt magyarok!” – ezzel a felütéssel jelentkezett szombat reggel Orbán Viktor Facebook-on közzétett videóban,...

Ha ekkor született, idén nyugdíjba vonulhat: mutatjuk az összes feltételt

Legalább 20 év szolgálati idő szükséges, hogy valaki teljes öregségi nyugdíjat kapjon.

Ijesztő bejelentést tett Donald Trump: ez a szigetország lehet az Egyesült Államok következő célpontja

Emellett élesen bírálta a NATO-t és Németországot, amiért magára hagyták Washingtont az iráni konfliktusban.

0

Sport

Újabb botrány a magyar sportban: a válogatott játékos beperelte a szövetséget

Fodor Csenge és Zalánki Gergő ügye után itt az új balhé: „Most valószínűleg én vagyok a fekete bárány”.

Kenderesi megrázó vallomással tért vissza, miközben már csak önmagán nevet

Visszatért Kenderesi Tamás a képernyőre, teljesen megváltozott.

Megalázták Angliát a Wembley-ben, nem lett hős a kifütyült árulóból

A látottak alapján az angol válogatottnak saját magával szemben is komoly kérdéseket kell feltennie.

Igen nagy kérdőjelek Szoboszlai Dominik miatt a válogatottban, és ez csak a jéghegy csúcsa

A kapusposztot az élet megoldja, de a védelemben, a középpályán és a támadósorban is bőven van dilemma.

A Liverpool megtalálta a játékost, akivel pótolhatja a távozó Szalahot

Külföldről igazolhat Szalah-utódot a Liverpool.

Varga Barnabás az AEK kérésére hagyta el a válogatott edzőtáborát egy görög lap szerint

Labdarúgó-válogatottunk felkészülési mérkőzésen a Puskás Arénában szombaton 18 órakor a szlovén, kedden 19 órakor a görög válogatottal játszik.

Marco Rossi Arne Slotról: Elvárnám, hogy ő se szóljon bele az én munkámba

Az AEK Athén támadója már el is hagyta az edzőtábort.

Célegyenesben a tárgyalások: újabb magyar futballista kapott vonzó ajánlatot Liverpoolból

A negyedik magyar lehet Arne Slot keretében. Ha nyáron még Arne Slot lesz a vezetőedző...

A magyar válogatott szörnyű sorozatban van a Puskás Arénában, ilyen még nem volt Rossi alatt

Szombaton Szlovénia ellen kezdi meg a 2026-os évet a Marco Rossi vezette válogatott.

Florian Wirtz élete meccsén élete gólját lőtte, de ez még messze nem minden

Csak éppen nem Szoboszlai Dominik csapattársaként tette ezt.

0
0

Bulvár

Kővé dermedt mindenki Győrben, súlyos dolog történt a Fidesz-nagygyűlésen

Mindenki feszülten várta, hogy mi történik Győrben, ugyanis egy merényletről suttogtak.

Ne edd meg, ha ilyet vettél az ALDI-ban: vastagbélgyulladást okozhat ez a konyhai alapanyag

Ne használd fel a vasárnapi ebédhez: veszélyes fertőzés gyanúja miatt hívtak vissza egy konyhai alapanyagot.

Török Gábor Orbán győri beszédéről: Ha ilyen lesz a hátralévő két hét, az nem sok jót ígér a kormányoldalnak

Az elemző olyan kibillenésnek hívta a miniszterelnök beszédét, ami szerinte biztosan nem segít a Fidesznek.

Az élet Dubajban egy magyar szemével, aki 2 éve van kint: „Arra jössz rá, hogy eddig limitáltad magadat”

Sokan azt gondolják, aki Dubajban él, az mindenképpen kőgazdag, és csak a fényűzésből állnak a mindennapjai. Azt is, hogy ez a város felszínes, sekélyes, nincs mélysége, nincs kultúrája, csak egy betondzsungel az

Győrben kicsúszott Orbán Viktor kezéből az országjárása

Fekete ruhás verőemberek álltak sorfalat a tüntetőknek, és így is zúgott „a börtön, börtön”. A Fidesz taktikát váltott, és csak rosszabb lett.

Török Gábor: Kormánypárti körökben egyre többen beszélnek Orbán Balázs alkalmatlanságáról

A politológus szerint ha a Fidesz valóban elveszíti a hatalmat április 12-én, a felelősségkeresés minden bizonnyal a kampány irányítójára, Orbán Balázsra fog összpontosulni.

Újra megszólalt Szabó Bence volt rendőrszázados: Ha nem a Tisza Párt bedöntése lett volna a cél, semmi nem indokolta volna

A volt nyomozó üdvözölte Gulyás Gergely kijelentéseit, mert a miniszter szerinte elismerte, hogy a titkosszolgálat áll a Tisza elleni akció mögött.

Újabb botrány a magyar sportban: a válogatott játékos beperelte a szövetséget

Fodor Csenge és Zalánki Gergő ügye után itt az új balhé: „Most valószínűleg én vagyok a fekete bárány”.

Erős üzenetet kapott Orbán Viktor – és nem a közvélemény-kutatóktól

Főszerkesztői jegyzet arról, hogy a Medián friss, a Tisza Párt Fidesszel szembeni előnyét mérő friss közvélemény-kutatására a forint viszonylag nagyot erősödött. Ami ugyan nem példátlan a hazai országgyűlési

Orbán megzavarodott: a győri fiaskó után önmagát maffiózóként ábrázoló, drogos szóviccet elsütő képet posztolt szombaton reggel

A posztban Dopeman vele készült beszélgetését promotálja. Az adásban a rapper Orbánt keresztapához, Magyar Pétert pedeig fiatal, ambíciózus, a Család vezetését átvenni kívánó renegát maffiózóhoz hasonlítja,

Megtörtént, amitől a világ rettegett: amerikai részvétellel bombáztak le egy ellenséges atomreaktort

Izraeli-amerikai légicsapásokkal vettek célba több atomlétesítményt Irán középső részében -

0