Ezt olvasta már?


Éhségsztrájkba kezdett ezerkétszáz palesztin rab izraeli börtönökben

Éhségsztrájkba kezdett mintegy ezerkétszáz, izraeli börtönökben biztonsági megfontolásokból fogva tartott palesztin rab - jelentette az izraeli közszolgálati rádió hétfőn. - Pécsi Napilap -

A sztrájkot a Ciszjordániát kormányzó, mérsékelt Fatah párthoz tartozó, és terrortevékenységért ötszörös életfogytiglanra és még negyven évre ítélt Marván Bargúti, Mahmúd Abbász palesztin elnök lehetséges utódja indította, majd csatlakoztak hozzá a rivális, radikális iszlamista, a Gázai övezetet uraló Hamász szervezethez tartozó rabok is.

Bargúti az izraeli hatóságok engedélye nélkül cikket írt a The New York Times című amerikai újságba, amelyben Izraelt azzal vádolta, hogy hatóságai a szabálytalanságok elfogadtatása érdekében terroristaként bélyegzik meg a palesztin rabokat, és önkényes letartóztatásokat, kínzásokat, továbbá szigorú korlátozásokat hajtanak végre.

Az izraeli börtönhatóság bejelentette, hogy fegyelmi intézkedéseket vezetnek be az éhségsztrájkban részt vevő elítéltekkel szemben. Gilád Erdán belbiztonsági miniszter pedig kijelentette, hogy nem tárgyalnak a rabok képviselőivel.

Rámi Hamdalláh palesztin miniszterelnök és a Hamász gázai vezetői üdvözölték a sztrájkot, amely az étel megtagadását jelenti.

Az izraeli börtönökben 6300 palesztin foglyot - köztük ötvenhét nőt és háromszáz kiskorút - őriznek biztonsági megfontolásokból, a rabok fele a Fatah párthoz tartozik. Az utóbbi másfél évben jelentősen megnőtt a számuk a főként késeléses és gázolásos merényletekkel jelentkező terrorhullám miatt.

A rabok közül mintegy ötszázan jogerős ítélet nélküli, úgynevezett adminisztratív fogságban vannak, akik ellen az izraeli hatóságok állítása szerint azért nem indítanak jogi eljárást, mert a per során kiderülne az ellenük szóló vádakat bizonyító palesztinok személyazonossága, vagyis lelepleződnének az izraeli informátorok.

A Háárec című újság szerint azért április 17-re tűzték ki az éhségsztrájk kezdetét, mert szeretnék befejezni a május végén induló ramadán böjti hónap előtt, ugyanis a nappal böjtölést és táplálkozást csak napnyugta után engedélyező ramadán idején vallási szempontból gondot okozna az éhségsztrájk.

A foglyok két héttel ezelőtt összeállították követeléseik listáját: a bírósági ítélet nélküli fogva tartás és a magánzárkák felszámolását, korábban visszavont jogok visszaadását, valamint minden börtönszárnyban nyilvános telefonkészülék elhelyezését, gyakoribb családi látogatásokat és közös családi fényképezés engedélyezését kérik.

A palesztin biztonsági foglyok családtagjai számára a Palesztin Hatóság minden hónapban fizetést biztosít, amely a rájuk mért büntetés nagyságával növekszik, valamint szabadulásukkor is helyi viszonylatban jelentős pénzösszeget vehetnek át.







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Tengeri villám, tömegima és robotprotokoll a hét képein

A 2026. március 20. és 27. közötti időszak képeiből válogattuk össze heti képgalériánkat.

A Kit Kat új csokit dobott a piacra, valakiknek annyira bejött, hogy mind a 12 tonnát ellopta

Valahol Olaszország és Lengyelország között lehet a szállítmány.

Észak-Korea kipróbálta, el tudja-e érni az Egyesült Államok szárazföldjét

A tesztet figyelemmel követte Kim Dzsongun észak-koreai vezető is, de azt nem közölték, hogy mikor és hol hajtották végre.

Ausztria után Németország is törvényben szabályozza az üzemanyagárak emelését

A négy héttel ezelőtt kirobbant közel-keleti háború, a Hormuzi-szoros lezárása több európi országban a benzin és a dízelolaj árának...

Orbán Viktor meghívta magához Hajdú Pétert Felcsútra

Eredetileg a műsorvezető hívta, de a miniszterelnök inkább saját otthonában adna interjút.

5 húsvéti program, ami felnőtteknek is élmény lehet

Bár a húsvéti programok gyakran a gyermekek köré szerveződnek, számos olyan tevékenység létezik, amelyeket a felnőttek is élvezhetnek.

Meghalt egy szurkoló a foci-vb nyitómeccsének helyszínén

Szörnyű tragédia árnyékolta be Mexikó és Portugália felkészülési találkozóját.

Egy csipetnyi fűszer a vízbe, és beindulhat a fogyás? Sokan erre esküsznek

Egyre többen próbálnak ki egyszerű, otthoni trükköket a fogyás támogatására – ilyen például az is, amikor egy csipet fahéjat vagy...

Áprilisi horoszkóp: a Bikához váratlan pénz érkezik, a Baknál költözés is szóba jöhet, az Ikrek új állásajánlatot kaphat

És veled mi történik majd a tavasz második hónapjában? Horoszkópunkból kiderül.

Lezuhant és meghalt egy szurkoló a válogatott meccsen

Egy szurkoló életét vesztette a mexikóvárosi Estadio Aztecában (Azték Stadionban) a Mexikó-Portugália felkészülési mérkőzés (0-0)...

Megtarthatják a pénzt azok, akiknek tévesen utalt a MÁV a nem létező késés miatt

Az óraátállítás megzavarta az informatikai rendszerüket és azt jelezte, mintha minden járat egy órás csúszásban lenne. Így pedig...

0

Sport

A magyar labdarúgó-válogatott legyőzte Szlovéniát a Puskás Arénában

Felkészülési mérkőzést játszott egymással a magyar és a szlovén labdarúgó-válogatott szombaton, 18 órától a Puskás Arénában.

Két játékos is távozott a válogatottól a Szlovénia ellen kiszenvedett siker után

A Magyar Labdarúgó-szövetség közösségi oldalán számolt be a döntésről.

„Mo Szalahnak nagyobb a hatása a Premier League-re, mint Cristiano Ronaldónak”

A két klasszist hasonlította össze a Liverpool korábbi futballistája.

Magyar klub 16 éves futballista eladásán ekkorát még nem kaszált

A Newcastle United még az utolsó pillanatokban is megpróbált közbelépni.

Döntetlennel, mégis meggyőző különbséggel jutott a női kézi BL negyeddöntőjébe az FTC

Az idény végén visszavonuló Szikora Melinda védte a vendégek kapuját.

Marco Rossi tisztázott egy fatális félreértést, ami az ő szavaival inkább baromság volt

Schön Szabolcs a győztes gólja után könnyű szívvel tudott nevetni esetlenre sikerült gólörömén.

Az ETO szélsője lett a váratlan hős, az első lépés összejött Szoboszlaiék mestertervéből

A sors most kárpótolta a 2021 nyarán elvett, Portugália elleni Eb-gólért.

Verstappen: már sem dühöt, sem frusztrációt nem érzek

Apja szerint a négyszeres világbajnok közeledik minden motivációja elvesztéséhez.

Katasztrofális rajt után diadal: a Mercedes tinije máris duplázott az F1-ben, és vezeti a tabellát

Nagyon ritka, furcsa balesetet szenvedett Olliver Bearman Japánban: meg is sérült, és bicegve hagyta el a pályát.

Tragikus félidő a magyar válogatottól, az Eb-részvételbe került az újabb bukás

Második mérkőzését is elveszítette a korosztályos nemzeti együttes.

A szlovén szövetségi kapitány: "Nem vagyok varázsló, szenvedtünk, de ezt előre is lehetett sejteni" - privilégiumnak tartja a Puskás Arénát

Bostjan Cesar a magyarok elleni 1-0-ra elveszített felkészülési mérkőzés után elismerte a csapata hozzáállását és küzdeni akarását, kiemelve a fejlődési lehetőségeket, a taktikai változtatásokat és a Puskás

Két Barca-támadó távozása is napirendre kerülhetett, kapossá válhat a Real középpályása - külföldi körkép

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

0
0

Bulvár

Újra megszólalt Szabó Bence volt rendőrszázados: Ha nem a Tisza Párt bedöntése lett volna a cél, semmi nem indokolta volna

A volt nyomozó üdvözölte Gulyás Gergely kijelentéseit, mert a miniszter szerinte elismerte, hogy a titkosszolgálat áll a Tisza elleni akció mögött.

A tüntetőkkel kétségbeesetten kiabáló miniszterelnök még Magyar Pétert is meglepte

Volt kihívójának egy Hitlerről készített film jutott eszébe, a vele közösen fagyizó elemző pedig arról írt, hogy Orbán nem jelenítette meg a nyugodt erőt és ha így folytatja, akkor nagyon nehéz dolguk lesz.

Ha a legrosszabb forgatókönyv valósul meg, Románia és Magyarország között akár két óra eltérés is lehet majd

A Magyar Alvás Szövetség már évekkel ezelőtt is a téli időszámítás bevezetését javasolta, ugyanakkor a legtöbb európai országban – a magyarországi polgárok körében is – a nyári időszámítás a népszerű

Megjelent egy óriási felirat Budapesten, forradalomra készül a főváros?

Budapest egyik legnépesebb kerületében tűnt fel a sokatmondó felirat.

A választások előtt 16 nappal hozott újabb vészhelyzeti rendeletet a kormány

Ezúttal útdíjmentességben és bírságkönnyítésben részesíti a mezőgazdasági szállításokat.

Ez a botrány végleg betehet az Orbán-kormánynak? Ez Viszont Privát Extra

A héten robbant a hír, miszerint a magyar titkosszolgálat megpróbálhatta bedönteni a legnagyobb ellenzéki párt informatikai rendszerét. A kormány tagad és most is Ukrajnát okolja, ugyanakkor az ügy megpecsételheti a

Kegyetlen drágulás jön: hetek alatt akár 1 millióval nőhet egy felújítás ára

Az építőanyag-piacon jelentős drágulási hullám körvonalazódik: iparági előrejelzések szerint áprilistól a kőolaj- és földgázfüggő termékek ára.

Piros figyelmeztetés jelenik meg sokak telefonján – ezt jelenti valójában

Új, figyelemfelkeltő jelzés jelenhet meg az androidos mobilokon, amely előre figyelmeztet a gyorsan merülő alkalmazásokra.

Megvan az ideális szám: kutatások szerint ennyi a normális székletürítés egy nap alatt

A székletürítés gyakorisága sokat elárulhat az egészségi állapotunkról. Egy friss kutatás érdekes eredményekkel szolgál arról, mi számít ideálisnak.

Úgy kellett a Mi Hazánknak ez a kállói balhé, mint egy falat kenyér

Rendpártinak nevezett felvonulást tartott a Mi Hazánk és kapcsolódó szervezetei Kállón, miután a helyiek nemrég megfenyegették a Bűnvadászokkal kampányoló helyi jelöltet. A vonulás előtt a községet csoportosan

Már az osztrák tévében is Orbánon kacarásznak

Külön részt szenteltek a magyarországi választásoknak a sógoroknál, ahol még az is szóba került, hogy Orbán őrülten szerelmes.

0