Ezt olvasta már?


Ingyen wifi teszi boldoggá a magyar okoskütyühasználót

A magyarok több mint fele fogadna reklámokat is készülékén a jó minőségű, ingyenes wifi-szolgáltatásért cserébe, derül ki a PushAir felméréséből.

Az okos kommunikációs eszközöket használó magyarok több mint fele hajlandó lenne szemet hunyni a reklámok felett az ingyenes wifiért cserébe – derül ki a PushAir legfrissebb kutatásából. A felhasználók jellemzően a bejelentkező képernyőn hajlandóak a reklámfogyasztásra, de ha 15-30 percenként kellene megnézniük egy-egy üzenetet, akkor sem mondanának le az ingyenes internetelérésről. A megkérdezettek döntő többsége böngészésre és a közösségimédia-felületeken történő szörfözésre használná a lehetőséget, leginkább a közterületeken és a közintézményekben.

A reklámüzenetekért cserébe ingyenes wifi elérést biztosító magyar startup, a PushAir, saját felmérése alapján a hazai okoskütyü-használók 58 százaléka hajlandó lenne a minőségi, szélessávú ingyenes wifiért cserébe reklámokat fogadni eszközén, míg ezt a lehetőséget 100 válaszadó közül csak 42 utasította el kategorikusan. A megkérdezettek 29 százaléka a bejelentkező képernyőn találkozna legszívesebben a reklámokkal, százból hét ember akár negyedóránként is elviselne egy-egy rövid üzenetet a szolgáltatásért cserébe, míg 19 százalékuk számára a 30 percenkénti megsz&oacut e;lítás tűnik elfogadható „árnak” a szélessávú, vezeték nélküli internetelérését cserébe.

„Magyarországon – főleg a fiatalabb generációk körében – ma már szinte teljesnek mondható az okos mobilkommunikációs eszközök penetrációja. Okosmobillal a válaszadóink mindegyike rendelkezik, de döntő többségüknek laptopja vagy tabletje is van. Ez a trend, illetve az, hogy ma már az internet a mindennapok elengedhetetlen velejárója lett, magával hozta a minőségi wifi-szolgáltatások iránti igényt is. A szélessávú drótnélküli internetelérésért pedig úgy tűnik egyre kisebb ár a felhasználók részéről megnézni egy-egy reklámüzenetet” – emelte ki Zsadányi István, a PushAir magyar startup ügyvezetője.

A megkérdezettek többsége a mobilkommunikációs eszközön végzett három leginkább jellemző tevékenységként a közösségimédia-felületeken történő barangolást (64%), a böngészést (62%) és az e-mailes levelezést (52%) jelölte meg. A legjellemzőbb tevékenységek köréből alig maradt le a térképek és menetrendek ellenőrzése (49%), valamint a híroldalak olvasása (30%). „Ezek mind olyan online tevékenységek és szolgáltatások, amelyek ma már a társadalmi beágyazottságuk alapján a mindennapi élet megkerülhetetlen velejárói sok ember számára. Nem véletlen, hogy ezeket lehetőség szerint inkább valamilyen wifis m egoldáson keresztül és nem a mobilinternet-csomag kontójára végzik legszívesebben a felhasználók” – mutatott rá Zsadányi István.

Arra kérdésre, hogy mely három helyen szeretnének leginkább ingyenes wifihez jutni, a felhasználók többsége, egészen pontosan száz emberből 73, a tömegközlekedési eszközöket és a várókat jelölte meg. Hajszállal maradtak le az első helyről a klasszikus közintézmények – orvosi rendelők, hivatalok – ahol a válaszadók 72 százaléka szeretne ilyen szolgáltatást, míg a harmadik legnépszerűbb helyszínként a közterületeket és utcabútorokat jelölte meg a megkérdezettek 60 százaléka. A képzeletbeli dobogóról a vendéglátó szektor szereplői (40%) és a vállalati ügyfélszolgálatok (38%) maradtak le.







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Meglepő lépésre szánta el magát Britney Spears: 200 millió dollárért végleg eladta dalait

Meglepő üzleti döntést hozott Britney Spears: az énekesnő eladta teljes zenei katalógusának jogait. Az üzlet hátteréről egyelőre sem...

Polymarket: megugrott az esélye, hogy Kapitány István lesz a következő miniszterelnök

A blokkláncalapú előrejelzési piacon kötött fogadások szerint Magyar Péter a legnagyobb esélyes a miniszterelnöki székre.

Fotókon az első Gundel Bál: teltházzal indult útjára a Gundel Palota új hagyománya

Az első Gundel Bál nemcsak teltházas volt, hanem egy új, élő hagyomány ígéretét is magával hozta.

Űrkutatási platformot épít Magyarország: íme, a főszereplők

Az Óbudai Egyetem kezdeményezésével indult az összefogás.

Hajvágás mellett mást is lehetett intézni egy kiskőrösi fodrásznál, azonnal bezáratták a szalont a hatóságok

Egy 31 éves kiskőrösi férfit vettek őrizetbe a rendőrök, aki a gyanú szerint január óta az otthonában és a fodrászszalonjában is...

LeBron James feldühödött, ráadásul a rekordja is megszakadt

A 41 éves NBA-legendát egyre könnyebb kihozni a sodrából a pályafutása vége felé.

Ha ilyet vettél, ne használd! Áramütésveszélyes töltőkre hívja fel a figyelmet az NKFH

Áramütésveszélyes USB-akkumulátortöltők lepték el a piacot!

Modern autó helyett inkább jár egy öreg Kacsával

Eredetileg csak hobbiautónak szánták, de 15 évvel később a kis Citroën főszereplő lett: teljesen átírta a mindennapjaikat.

0

Sport

Liu Shaoang a bukás után sokatmondó üzenetet küldött, a kínaiak nyomozni kezdtek + videó

Kínának még nincs aranyérme a milánói–cortinai téli olimpián, csupán egy ezüstje és egy bronza, s a 14. helyen áll az éremtáblán.

Liu Shaoang kiakadt, ezért rázta a fejét dühösen, nagyon megjárta az olimpiai döntőben

A milánói–cortinai téli olimpián rövid pályás gyorskorcsolyában kiosztották az első érmeket, a 2000 méteres vegyes váltót Olaszország nyerte.

Liverpoolban most Tóth Alex a hős, az új igazolás Robbie Keane PL-bravúrját másolta

A magyar középpályás először volt kezdő a Premier League-ben, Angliában róla is írnak.

A téli olimpia 10 legcsinosabb versenyzője

Mikor mutatnánk gyönyörű téli sportolókat, ha nem a téli olimpia ideje alatt? Megmutatjuk, hogy szerintünk kik az olimpia legcsinosabb atlétái.

A Liverpool ma olyasmire készül, amire eddig egy PL-csapat sem volt képes az idényben

Egyre nagyobb bajba kerül a Premier League-ben a címvédő, amely szégyenszemre nem áll BL-indulást érő helyen.

Belátták, mekkora sztár: Szoboszlai brutális kártyát kapott az EA Sports FC-ben

Egyre közelebb kerül a „Gullit Gang”-hez, a távoli lövőerejére hihetetlen számot kapott.

Olimpiai kilátástalanság Milánóban, 283 ezer forintért

Az első élmény mindig meghatározó, de ilyet még az ellenségünknek sem kívánunk.

Liu Shaoang egy kérdésre nem akart válaszolni a magyar médiának nyilatkozva

Kína számára hatalmas kudarc, hogy a milánói–cortinai téli olimpián a vegyes váltó döntőjében címvédőként csak a negyedik helyen végzett.

Liu Shaoang: Abszolút csalódás, ha most nem lesz olimpiai érmem

A magyar olimpiai bajnok immár a kínai csapat tagjaként az első lehetőséget nem tudta kihasználni Milánóban.

Milák Kristóf rendszeresen edz, de még nem találta meg az úszásban az élet szépségét

Az egyesülete szeretné, ha a 25 éves sportoló az úszásnak szentelné az életét.

0
0

Bulvár

Botrányos verseny a téli olimpián, a magyaroknak hátat fordító Liu Shaoang újabb kegyelemdöfést adott egykori hazájának

2022-ben döntöttek úgy a Liu testvérek, hogy hátat fordítanak Magyarországnak és kínai színekben folytatják tovább a pályafutásukat. Most olyan kegyelemdöfést adott Liu Shaoang egykori hazájának, amitől a magyar

Nem tudták megmenteni: Győrfi Pál bejelentése mindenkit sokkolt

Egy hétfő hajnali eset megrázta Budapestet és az egész országot: egy férfi, aki maga hívott mentőt rosszulléte miatt, életét vesztette, mire a segítség megérkezett.

Orbán Balázs: Megszületett a döntés Ukrajna csatlakozásáról Magyarország feje fölött

A miniszterelnök politikai igazgatója a Zelenszkij-tervre reagált.

Jön a 180 fokos fordulat az Epstein-ügyben? Kulcsfontosságú szereplő törheti meg hamarosan a hallgatást

Kegyelmi döntés fejében hajlandó beszélni Jeffrey Epstein börtönbüntetését töltő egykori barátnője - közölte Ghislaine Maxwell ügyvédje hétfőn, miután a Kongresszus alsóházában a felügyeleti bizottság ál

Leállítja a levélkihordást az állami posta, innentől hiába várják majd a küldeményt

Döntésük oka, hogy a papíralapú levelezés mára gyakorlatilag összeomlott. A világ több postaszolgáltatója is hasonló válsággal küzd, miközben a privatizált szereplők gyakran hatékonyabban működnek, mint az á

Sorra dobálják ki a laminált padlót és parkettát, ez az új őrület sokkal sikeresebb

Pár éve még csarnokokban és garázsokban volt otthon, most viszont egyre több szerb lakásban tűnik fel a nappaliban is. Az ipari padló azért szorítja háttérbe a parkettát, mert modern hatást ad, bírja a mindennapoka

Liu Shaoang a bukás után sokatmondó üzenetet küldött, a kínaiak nyomozni kezdtek + videó

Kínának még nincs aranyérme a milánói–cortinai téli olimpián, csupán egy ezüstje és egy bronza, s a 14. helyen áll az éremtáblán.

0