Ezt olvasta már?


Külön erősítést kap az uszoda Sopronban

Nem megfelelő az épülő uszoda alatti talaj teherbírása, ezért egy speciális eljárással megerősítik. A laza talajszerkezet az oka annak is, hogy a tervezetthez képest több hetes csúszásban van a kivitelező. Ez is kiderült a tegnapi bejáráson.

Laikus szemmel is nyilvánvaló milyen hatalmas beruházás egy uszoda építése, főleg, ha a területen még bontani is kellett. A soproni beruházás területe egy holdbéli tájra hasonlít, de a tegnapi bejáráson szakemberek segítették a városvezetést és a sajtót abban, hogy el tudják képzelni a munka menetét, s majdani eredményét is. Nem várt nehézséggel is szembe kellett nézni.

 

– A talaj teherbírása nem megfelelő, sokkal lazább szerkezetű, mint azt az előzetes vizsgálatok alapján gondoltuk. Teljes körű talajmechanikai vizsgálat nyilván nem készülhetett addig, míg állt a régi épület, így csak a bontás után derült ki, hogy az új nagymedence alatt meg kell erősíteni a talajt – mondta el Molnár Gábor, a FÉSZ Zrt. projektvezetője. Ezt egy speciális gép fogja elvégezni, ami már a helyszínen áll. Mától valószínűleg hét héten át dolgozik, s ezerötszáz négy, illetve hét méter mély üregbe gyakorlatilag kavicsot pumpál nagy erővel. Ez a kavicscölöpözés, ami némi hanghatással jár majd majd a környék lakói számára, de azt ígérik, jóval halkabb lesz, mint az eddigi munkafolyamatok. Kérik a közelben lakók megértését.

 

A különleges megerősítés mellett a vasbeton falak kivitelezése is folyamatban van, ezt követi majd a huszonöt méteres medence lemez alapjának vasszerelése és betonozása. Ezután jöhet majd az ötven méteres medence alapozása. Persze az építkezés menete időjárásfüggő, bár Molnár Gábor szerint csak a kéthetes locsogó eső állíthatja meg a munkát. Télen nyilván lesznek hetek, amikor a fagy miatt kénytelenek leállni, de mínusz öt fokig biztonságosan tudnak dolgozni.

 

A Lővér körúton járók már tapasztalhatták, hogy az uszoda helyén álló hatalmas gödörben néha áll a víz, szivattyúk működnek. Ez azonban nem állítja váratlan helyzet elé a kivitelezőt.

 

– Számítottunk a betörő vízre is, úgyhogy ezt kezeljük, egyedül a gyenge talaj okozott nem várt helyzetet. Ennek az uszodának évtizedekig kell majd itt állnia. A biztonság nagyon fontos egy ilyen beruházásnál, tehát muszáj megerősítenünk a talajt – hangsúlyozta Khaut András, a FÉSZ Zrt. igazgatóságának elnöke. Mindez növeli a kiadásokat, de a beruházás teljes összegének mindössze körülbelül két százaléka.

 

 

 

 

forrás: kisalfold.hu







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Kényelem vagy méret? A friss adatok megmutatják, hova megyünk inkább vásárolni

A változások mögött a fogyasztók mindennapi vásárlási szokásainak átalakulása áll.

Meghökkentő fotót posztolt Orbán Viktor

Maffiafőnöknek, keresztapának ábrázolja magát.

Kibertámadás érte az Európai Bizottságot

Az elkövető állítólag azt tervezi, hogy a megszerzett adatokat kiszivárogtatja.

Klujber Katrin megmutatta, kire támaszkodik igazán az életben

Az FTC zárkózottnak ismert világklasszis jobbátlövője betekintést engedett a családi életébe.

Magyar Péter: Egy szellemekkel és képzelt ellenséggel hadakozó Orbánt láttunk

Közölte azt is, hogy a Tisza Párt elleni, állítólagos titkosszolgálati műveletről nyilvánosan beszélő Szabó Bencét várják vissza...

Reggel még élőzött a neten - hirtelen meghalt az egyik legellentmondásosabb influenszer, folyamatosan érkeznek a gyászoló üzenetek!

Egy évtized alatt Zhang Xuefeng Kína fiataljai körében az egyik legismertebb névvé vált. A Douyinon – a TikTok kínai változatán –...

Kampányüzemmód: Orbán Viktor már reggel riasztást hirdetett – így reagált a miniszterelnök Kapitány István gazdasági terveire

„Riasztás, jó reggelt magyarok!” – ezzel a felütéssel jelentkezett szombat reggel Orbán Viktor Facebook-on közzétett videóban,...

Ha ekkor született, idén nyugdíjba vonulhat: mutatjuk az összes feltételt

Legalább 20 év szolgálati idő szükséges, hogy valaki teljes öregségi nyugdíjat kapjon.

Ijesztő bejelentést tett Donald Trump: ez a szigetország lehet az Egyesült Államok következő célpontja

Emellett élesen bírálta a NATO-t és Németországot, amiért magára hagyták Washingtont az iráni konfliktusban.

0

Sport

Újabb botrány a magyar sportban: a válogatott játékos beperelte a szövetséget

Fodor Csenge és Zalánki Gergő ügye után itt az új balhé: „Most valószínűleg én vagyok a fekete bárány”.

Kenderesi megrázó vallomással tért vissza, miközben már csak önmagán nevet

Visszatért Kenderesi Tamás a képernyőre, teljesen megváltozott.

Megalázták Angliát a Wembley-ben, nem lett hős a kifütyült árulóból

A látottak alapján az angol válogatottnak saját magával szemben is komoly kérdéseket kell feltennie.

Igen nagy kérdőjelek Szoboszlai Dominik miatt a válogatottban, és ez csak a jéghegy csúcsa

A kapusposztot az élet megoldja, de a védelemben, a középpályán és a támadósorban is bőven van dilemma.

A Liverpool megtalálta a játékost, akivel pótolhatja a távozó Szalahot

Külföldről igazolhat Szalah-utódot a Liverpool.

Varga Barnabás az AEK kérésére hagyta el a válogatott edzőtáborát egy görög lap szerint

Labdarúgó-válogatottunk felkészülési mérkőzésen a Puskás Arénában szombaton 18 órakor a szlovén, kedden 19 órakor a görög válogatottal játszik.

Marco Rossi Arne Slotról: Elvárnám, hogy ő se szóljon bele az én munkámba

Az AEK Athén támadója már el is hagyta az edzőtábort.

Célegyenesben a tárgyalások: újabb magyar futballista kapott vonzó ajánlatot Liverpoolból

A negyedik magyar lehet Arne Slot keretében. Ha nyáron még Arne Slot lesz a vezetőedző...

A magyar válogatott szörnyű sorozatban van a Puskás Arénában, ilyen még nem volt Rossi alatt

Szombaton Szlovénia ellen kezdi meg a 2026-os évet a Marco Rossi vezette válogatott.

Florian Wirtz élete meccsén élete gólját lőtte, de ez még messze nem minden

Csak éppen nem Szoboszlai Dominik csapattársaként tette ezt.

0
0

Bulvár

Kővé dermedt mindenki Győrben, súlyos dolog történt a Fidesz-nagygyűlésen

Mindenki feszülten várta, hogy mi történik Győrben, ugyanis egy merényletről suttogtak.

Ne edd meg, ha ilyet vettél az ALDI-ban: vastagbélgyulladást okozhat ez a konyhai alapanyag

Ne használd fel a vasárnapi ebédhez: veszélyes fertőzés gyanúja miatt hívtak vissza egy konyhai alapanyagot.

Török Gábor Orbán győri beszédéről: Ha ilyen lesz a hátralévő két hét, az nem sok jót ígér a kormányoldalnak

Az elemző olyan kibillenésnek hívta a miniszterelnök beszédét, ami szerinte biztosan nem segít a Fidesznek.

Az élet Dubajban egy magyar szemével, aki 2 éve van kint: „Arra jössz rá, hogy eddig limitáltad magadat”

Sokan azt gondolják, aki Dubajban él, az mindenképpen kőgazdag, és csak a fényűzésből állnak a mindennapjai. Azt is, hogy ez a város felszínes, sekélyes, nincs mélysége, nincs kultúrája, csak egy betondzsungel az

Győrben kicsúszott Orbán Viktor kezéből az országjárása

Fekete ruhás verőemberek álltak sorfalat a tüntetőknek, és így is zúgott „a börtön, börtön”. A Fidesz taktikát váltott, és csak rosszabb lett.

Török Gábor: Kormánypárti körökben egyre többen beszélnek Orbán Balázs alkalmatlanságáról

A politológus szerint ha a Fidesz valóban elveszíti a hatalmat április 12-én, a felelősségkeresés minden bizonnyal a kampány irányítójára, Orbán Balázsra fog összpontosulni.

Újra megszólalt Szabó Bence volt rendőrszázados: Ha nem a Tisza Párt bedöntése lett volna a cél, semmi nem indokolta volna

A volt nyomozó üdvözölte Gulyás Gergely kijelentéseit, mert a miniszter szerinte elismerte, hogy a titkosszolgálat áll a Tisza elleni akció mögött.

Újabb botrány a magyar sportban: a válogatott játékos beperelte a szövetséget

Fodor Csenge és Zalánki Gergő ügye után itt az új balhé: „Most valószínűleg én vagyok a fekete bárány”.

Erős üzenetet kapott Orbán Viktor – és nem a közvélemény-kutatóktól

Főszerkesztői jegyzet arról, hogy a Medián friss, a Tisza Párt Fidesszel szembeni előnyét mérő friss közvélemény-kutatására a forint viszonylag nagyot erősödött. Ami ugyan nem példátlan a hazai országgyűlési

Orbán megzavarodott: a győri fiaskó után önmagát maffiózóként ábrázoló, drogos szóviccet elsütő képet posztolt szombaton reggel

A posztban Dopeman vele készült beszélgetését promotálja. Az adásban a rapper Orbánt keresztapához, Magyar Pétert pedeig fiatal, ambíciózus, a Család vezetését átvenni kívánó renegát maffiózóhoz hasonlítja,

Megtörtént, amitől a világ rettegett: amerikai részvétellel bombáztak le egy ellenséges atomreaktort

Izraeli-amerikai légicsapásokkal vettek célba több atomlétesítményt Irán középső részében -

0