Ezt olvasta már?


Novemberben kezdődik az M83-as út fejlesztése Pápa és Győr között

Novemberben indul az M83-as út fejlesztése 132 milliárd forint állami forrásból, amely révén új nyomvonalon lesz elérhető Pápáról Győr és az M1-es autópálya - ismertették a térség országgyűlési képviselői a Győr-Moson-Sopron megyei Téten szombaton sajtótájékoztatón.

Gyopáros Alpár (Fidesz), a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos azt emelte ki, hogy a 36 kilométeren, új nyomvonalon 2023-ban elkészülő úttal a térség kistelepülései könnyebben megközelíthetők lesznek, ezáltal csökken az elvándorlás.

Az új út is azt a célt szolgálja, hogy a kistelepüléseken élők életminősége növekedjen, hasonlóan a Magyar falu programhoz - mondta, hozzátéve, hogy a kormány célja is az, hogy megállítsa a hazai kistelepülésekre évtizedek óta jellemző demográfiai csökkentést.

Ezért hirdette meg Orbán Viktor miniszterelnök 2018-ban a Magyar falu programot - emelte ki.

A 83-as út mentén fekvő településeken a korábbai években a népességszám stagnált, vagy csökkent, ugyanakkor már látszódnak a Magyar falu program eddigi intézkedéseinek az eredményei - fogalmazott a kormánybiztos.

Részletezte, hogy az összes olyan településen az út mentén, ahol a családok jogosultak a falusi csokra, nőtt a népességszám az elmúlt másfél évben. Példaként említette Tétet, ahol 141-gyel nőtt a lakosok száma, ez közel négy százalékos növekedés.

Kovács Zoltán Veszprém megyei fideszes országgyűlési képviselő azt hangoztatta, hogy a gyorsforgalmi úttal csökken a településeken az áthaladó teherforgalom, a közlekedés biztonságosabbá válik.

Felidézte, hogy másfél évtizede kezdődött a munka, hogy elkészüljön az út, amely regionális gyűjtőúttá válhat. Stratégiailag is fontos, hiszen így a pápai repülőtérnek közvetlen összeköttetése lesz Győrrel és az autópályával.

Kara Ákos, a térség fideszes országgyűlési képviselője felidézte, hogy a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Zrt. 2016-ban kezdte el a tervezést, a megengedett maximális sebesség az úton óránként 110 kilométer lesz.

Hozzátette, hogy 2017 decemberében megszerezték az építési engedélyeket, 2019 májusában kezdődtek a régészeti munkálatok, amelyeket befejeztek, majd elkészültek a kiviteli tervek.

Két szakaszban épül meg az út, Pápa és Tét-dél csomópont, valamint a Tét-dél csomópont és Győr között. A kivitelezés mindkét szakaszon egyszerre kezdődik - mondta.

 







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

A magyar válogatott hőse valóra váltotta gyerekkori álmát

Schön Szabolcs gólja döntötte el a szlovénok elleni mérkőzést.

„Igazi harcos, tetszett a hozzáállása” – Marco Rossi megtalálta Varga Barnabás helyettesét

A szövetségi kapitány elégedetten értékelt a szlovénok elleni siker után.

Verstappen a Red Bullnál is átlépett egy határt azzal, amit tett

A Red Bull a szőnyeg szélére állította a négyszeres világbajnokát a viselkedése miatt: lesz még folytatása annak, hogy kidobott egy...

Mit tegyünk, ha feltörték a jelszókezelő alkalmazásunkat?

Sokan azt hiszik, hogy a jelszókezelő használata teljes biztonságot jelent – pedig maga a szolgáltatás is támadható.

Nagyon örülhet, aki ezekre számokra tippelt

Kihúzták az ötös lottó nyerőszámait.

Megszólaltak a szakértők: eddig bírhatja Teherán rakétákkal, hamarosan jöhet a fordulat a háborúban

A közel-keleti rakétaháború egyre inkább egy anyagcsatává válik, így a fő kérdés az, meddig tudja Irán fenntartani a támadások...

Ezek a háborús sorozatok majdnem letaszították a trónról Az elit alakulatot

Számos háborús sorozat próbálta megismételni a Az elit alakulat sikerét az elmúlt években.

Az űrhajós hirtelen elfelejtett beszélni a Nemzetközi Űrállomáson, de az orvosok a mai napig nem tudják, mi történhetett vele

Januárban a Crew–11 teljes legénységét, összesen négy embert evakuáltak nem részletezett egészségügyi okok miatt – de mivel a...

Hatalmas csavar az évszázad űrmissziójában: átírták a terveket, egészen elképesztő dolog fog épülni odafönt

Több mint ötven év után ismét emberes küldetés indulhat a Hold felé, és a tervek már nem állnak meg egy egyszeri landolásnál.

Folytatódik a bálnahorror: épphogy kiszabadult, újra csapdába esett az állat a Balti-tengernél

Többnapos mentési művelet után került ismét bajba a tengeri emlős.

"Az idegrendszerem teljesen kimerült" – elhagyta az országot Tücsi

Egészen Közép-Amerikáig kergette a kimerültség Tücsit, aki családjával Costa Ricában vakációzik. A közösségi oldalán jónéhány...

Barátságok, amelyek a házasság miatt véget értek: 10 elgondolkodtató történet

Nem minden szoros barátság állja ki az idő próbáját, sokszor a házasság elég ahhoz, hogy elveszítsünk valakit.

0

Sport

A Liverpool megtalálta a játékost, akivel pótolhatja a távozó Szalahot

Külföldről igazolhat Szalah-utódot a Liverpool.

Célegyenesben a tárgyalások: újabb magyar futballista kapott vonzó ajánlatot Liverpoolból

A negyedik magyar lehet Arne Slot keretében. Ha nyáron még Arne Slot lesz a vezetőedző...

Magyar klub 16 éves futballista eladásán ekkorát még nem kaszált

A Newcastle United még az utolsó pillanatokban is megpróbált közbelépni.

A magyar labdarúgó-válogatott legyőzte Szlovéniát a Puskás Arénában

Felkészülési mérkőzést játszott egymással a magyar és a szlovén labdarúgó-válogatott szombaton, 18 órától a Puskás Arénában.

A Real Madrid arra utasította Kylian Mbappét, hogy hazudjon

Továbbra sem csendesül a botrány Kylian Mbappé sérülése körül.

Döntetlennel, mégis meggyőző különbséggel jutott a női kézi BL negyeddöntőjébe az FTC

Az idény végén visszavonuló Szikora Melinda védte a vendégek kapuját.

Florian Wirtz élete meccsén élete gólját lőtte, de ez még messze nem minden

Csak éppen nem Szoboszlai Dominik csapattársaként tette ezt.

Az ETO szélsője lett a váratlan hős, az első lépés összejött Szoboszlaiék mestertervéből

A sors most kárpótolta a 2021 nyarán elvett, Portugália elleni Eb-gólért.

A nap, amikor Michael Jordan újra mindenkinek a fejébe döngölte, hogy ő a legnagyobb

A visszatérő Michael Jordan a világ leghíresebb arénájában emlékeztetett mindenkit, hogy hiába a kihagyás, még mindig ő a legnagyobb. Egy legendás teljesítményre emlékezünk vissza, amelynek ma van az évfordulója

Tragikus félidő a magyar válogatottól, az Eb-részvételbe került az újabb bukás

Második mérkőzését is elveszítette a korosztályos nemzeti együttes.

0
0

Bulvár

Újra megszólalt Szabó Bence volt rendőrszázados: Ha nem a Tisza Párt bedöntése lett volna a cél, semmi nem indokolta volna

A volt nyomozó üdvözölte Gulyás Gergely kijelentéseit, mert a miniszter szerinte elismerte, hogy a titkosszolgálat áll a Tisza elleni akció mögött.

A tüntetőkkel kétségbeesetten kiabáló miniszterelnök még Magyar Pétert is meglepte

Volt kihívójának egy Hitlerről készített film jutott eszébe, a vele közösen fagyizó elemző pedig arról írt, hogy Orbán nem jelenítette meg a nyugodt erőt és ha így folytatja, akkor nagyon nehéz dolguk lesz.

Az élet Dubajban egy magyar szemével, aki 2 éve van kint: „Arra jössz rá, hogy eddig limitáltad magadat”

Sokan azt gondolják, aki Dubajban él, az mindenképpen kőgazdag, és csak a fényűzésből állnak a mindennapjai. Azt is, hogy ez a város felszínes, sekélyes, nincs mélysége, nincs kultúrája, csak egy betondzsungel az

Titkolta leszbikus viszonyait az énekesnő: drogok és alkohol rabja lett emiatt

A legendás Dusty Springfield élete sokkal sötétebb volt, mint amit a nagyközönség gondolt róla. Titkolt szerelmi kapcsolatok, drog- és alkoholproblémák, mélyponton lévő depresszió – végül pedig csak a kórházi

Orbán megzavarodott: a győri fiaskó után önmagát maffiózóként ábrázoló, drogos szóviccet elsütő képet posztolt szombaton reggel

A posztban Dopeman vele készült beszélgetését promotálja. Az adásban a rapper Orbánt keresztapához, Magyar Pétert pedeig fiatal, ambíciózus, a Család vezetését átvenni kívánó renegát maffiózóhoz hasonlítja,

Török Gábor Orbán győri beszédéről: Ha ilyen lesz a hátralévő két hét, az nem sok jót ígér a kormányoldalnak

Az elemző olyan kibillenésnek hívta a miniszterelnök beszédét, ami szerinte biztosan nem segít a Fidesznek.

Győrben kicsúszott Orbán Viktor kezéből az országjárása

Fekete ruhás verőemberek álltak sorfalat a tüntetőknek, és így is zúgott „a börtön, börtön”. A Fidesz taktikát váltott, és csak rosszabb lett.

A választások előtt 16 nappal hozott újabb vészhelyzeti rendeletet a kormány

Ezúttal útdíjmentességben és bírságkönnyítésben részesíti a mezőgazdasági szállításokat.

Ez a botrány végleg betehet az Orbán-kormánynak? Ez Viszont Privát Extra

A héten robbant a hír, miszerint a magyar titkosszolgálat megpróbálhatta bedönteni a legnagyobb ellenzéki párt informatikai rendszerét. A kormány tagad és most is Ukrajnát okolja, ugyanakkor az ügy megpecsételheti a

Beazonosították az Orbán ellen tüntetőket megfélemlítő fideszes csapat arcait

Van köztük volt küzdősportolóból sikeres vállalkozóvá lett férfi, miniszteri biztos és ex-kajakos realityszereplő sport-fotómodell is.

Tóth Gabi 1,3 milliós havi fizetése csak a jéghegy csúcsa, valójában ennyit kalapoztak ki a sztárok maguknak

Újabb döbbenetes számadat Tóth Gabi bevételéről, de más celebek is sok pénzt kaptak

0