Pécsi társasház és nagykőrösi piaccsarnok nyerte idén az Év háza díjat
Az Év háza versenyen családi ház és lakóépületek kategóriában Karlovecz Zoltán építész vehette át az első díjat Pécsre tervezett háromlakásos lakóházáért, középület kategóriában pedig Járomi Irén és Kiss Gyula építészpáros munkája, a nagykőrösi városi piac csarnoképülete bizonyult a legjobbnak.
Idén először gála keretében adták át a Magyar Művészeti Akadémia, a Magyar Építész Kamara és a Magyar Építőművészek Szövetsége védnökségével kiírt pályázat díjait. Harminchárom épület versenyzett, és összesen nyolc építészcsapat munkáját ismerték el: a két fődíj mellett hat különdíj is gazdára talált - közölték a péntek esti díjátadót követően a szervezők az MTI-vel.
Az 500 ezer forinttal járó fődíjat elnyerő Karlovecz Zoltán háromlakásos lakóháza esetében a zsűri szerint "a mai hangvételű megfogalmazás, az arányos és ötletes szerkesztés magában hordoz és sugall egy tudatos múltbeliséget is, többlet tartalmat adva ezzel az eredetileg is szép építészeti elképzelésnek". "A ház léptékeihez viszonyított várszerűség, a tagadhatatlan organikus szellemiség, valamint a kupolás lefedés kicsit 'törökös' beütésének atmoszférája teszi talán még inkább 'pécsivé' ezt, az amúgy sem kevéssé 'pécsi' példaértékű alkotást" - idézi Szoják Balázs, az Év háza pályázat kurátora méltatását a közlemény.
A középület kategória fődíjasaként szintén 500 ezer forinttal jutalmazták a nagykőrösi városi piac csarnoképületéért Járomi Irént és Kiss Gyulát. Dévényi Sándor, az Év háza pályázat bíráló bizottságának elnöke szerint az építészpáros "a családi házas környezethez viszonyítva nagy épületet változatos formálású, keresztgerincű tömegekkel teszi oldottá. Ezek a játékos oldalszárnyak a bejáratoknak adnak méltó hangsúlyt. A homlokzat áttört árnyékoló lemez borítása légies megjelenést biztosít az épületnek.
A fődíjasok mellett különdíjat kapott Vékony Péter, Mezei Sándor és Éltető Zsófia egy Bugyi-Ürbőpusztán található tanya nyaralóépület tervezéséért; Tóth Péter, Szűcs Endre, Mérő Máté és Kis Kálmán egy csopaki lakóépületért; valamint Czégány Sándor a Monorierdőben található Református Gyülekezetiház terveiért. Zöld ház - energiahatékonyság különdíjat kapott Singer Ádám egy Szombathelyen épült családi ház tervezéséért. Szintén különdíjjal jutalmazták Kasuba Jánost a Debrecenbe tervezett Görögkatolikus Érseki Hivatal, valamint Vadász Bencét és Miklós Zoltánt a budapesti Meininger Hotel terveiért.
A zsűri elnöke idén hatodik alkalommal Dévényi Sándor Kossuth- és Ybl-díjas építész, a nemzet művésze volt. A társelnökök Hajnóczi Péter, a Magyar Építész Kamara elnöke, Krizsán András, a Magyar Építőművészek Szövetségének elnöke és Szoják Balázs építész, az Év háza díj kurátora voltak. A zsűri munkájában részt vett Tóth Balázs és Tóth Elek építész, valamint a 2018-ban Ybl Miklós-díjjal kitüntetett Anthony Gall, Callmeyer László, Szabó Levente és Vasáros Zsolt.
hírek innen, onnan
Kényelem vagy méret? A friss adatok megmutatják, hova megyünk inkább vásárolni
A változások mögött a fogyasztók mindennapi vásárlási szokásainak átalakulása áll.
Meghökkentő fotót posztolt Orbán Viktor
Maffiafőnöknek, keresztapának ábrázolja magát.
Kibertámadás érte az Európai Bizottságot
Az elkövető állítólag azt tervezi, hogy a megszerzett adatokat kiszivárogtatja.
Klujber Katrin megmutatta, kire támaszkodik igazán az életben
Az FTC zárkózottnak ismert világklasszis jobbátlövője betekintést engedett a családi életébe.
A volt ferencvárosi rendőrkapitány most tette közzé, miért hagyta el a pályát két éve
Ámán András közzétette a hivatalos dokumentumot.
Magyar Péter: Egy szellemekkel és képzelt ellenséggel hadakozó Orbánt láttunk
Közölte azt is, hogy a Tisza Párt elleni, állítólagos titkosszolgálati műveletről nyilvánosan beszélő Szabó Bencét várják vissza...
Reggel még élőzött a neten - hirtelen meghalt az egyik legellentmondásosabb influenszer, folyamatosan érkeznek a gyászoló üzenetek!
Egy évtized alatt Zhang Xuefeng Kína fiataljai körében az egyik legismertebb névvé vált. A Douyinon – a TikTok kínai változatán –...
Kampányüzemmód: Orbán Viktor már reggel riasztást hirdetett – így reagált a miniszterelnök Kapitány István gazdasági terveire
„Riasztás, jó reggelt magyarok!” – ezzel a felütéssel jelentkezett szombat reggel Orbán Viktor Facebook-on közzétett videóban,...
Ha ekkor született, idén nyugdíjba vonulhat: mutatjuk az összes feltételt
Legalább 20 év szolgálati idő szükséges, hogy valaki teljes öregségi nyugdíjat kapjon.
Ilyet még nem látott a világ: LeBron James olyat tett a Lakers meccsén, amire nincsenek szavak – videó
Mutatjuk, mit csinált James.
7 jele annak, hogy gonosz szellemek laknak az otthonodban
Ezt mondta a szakember!
Ijesztő bejelentést tett Donald Trump: ez a szigetország lehet az Egyesült Államok következő célpontja
Emellett élesen bírálta a NATO-t és Németországot, amiért magára hagyták Washingtont az iráni konfliktusban.
Sport
Újabb botrány a magyar sportban: a válogatott játékos beperelte a szövetséget
Fodor Csenge és Zalánki Gergő ügye után itt az új balhé: „Most valószínűleg én vagyok a fekete bárány”.
Kenderesi megrázó vallomással tért vissza, miközben már csak önmagán nevet
Visszatért Kenderesi Tamás a képernyőre, teljesen megváltozott.
Megalázták Angliát a Wembley-ben, nem lett hős a kifütyült árulóból
A látottak alapján az angol válogatottnak saját magával szemben is komoly kérdéseket kell feltennie.
Igen nagy kérdőjelek Szoboszlai Dominik miatt a válogatottban, és ez csak a jéghegy csúcsa
A kapusposztot az élet megoldja, de a védelemben, a középpályán és a támadósorban is bőven van dilemma.
A Liverpool megtalálta a játékost, akivel pótolhatja a távozó Szalahot
Külföldről igazolhat Szalah-utódot a Liverpool.
Varga Barnabás az AEK kérésére hagyta el a válogatott edzőtáborát egy görög lap szerint
Labdarúgó-válogatottunk felkészülési mérkőzésen a Puskás Arénában szombaton 18 órakor a szlovén, kedden 19 órakor a görög válogatottal játszik.
Marco Rossi Arne Slotról: Elvárnám, hogy ő se szóljon bele az én munkámba
Az AEK Athén támadója már el is hagyta az edzőtábort.
Őrizetbe vették Tiger Woodsot, miután balesetet okozott – Donald Trump is megszólalt
Ittas vezetés miatt emeltek vádat ellene.
Célegyenesben a tárgyalások: újabb magyar futballista kapott vonzó ajánlatot Liverpoolból
A negyedik magyar lehet Arne Slot keretében. Ha nyáron még Arne Slot lesz a vezetőedző...
A magyar válogatott szörnyű sorozatban van a Puskás Arénában, ilyen még nem volt Rossi alatt
Szombaton Szlovénia ellen kezdi meg a 2026-os évet a Marco Rossi vezette válogatott.
Florian Wirtz élete meccsén élete gólját lőtte, de ez még messze nem minden
Csak éppen nem Szoboszlai Dominik csapattársaként tette ezt.
Bulvár
Kővé dermedt mindenki Győrben, súlyos dolog történt a Fidesz-nagygyűlésen
Mindenki feszülten várta, hogy mi történik Győrben, ugyanis egy merényletről suttogtak.
Ne edd meg, ha ilyet vettél az ALDI-ban: vastagbélgyulladást okozhat ez a konyhai alapanyag
Ne használd fel a vasárnapi ebédhez: veszélyes fertőzés gyanúja miatt hívtak vissza egy konyhai alapanyagot.
Török Gábor Orbán győri beszédéről: Ha ilyen lesz a hátralévő két hét, az nem sok jót ígér a kormányoldalnak
Az elemző olyan kibillenésnek hívta a miniszterelnök beszédét, ami szerinte biztosan nem segít a Fidesznek.
Az élet Dubajban egy magyar szemével, aki 2 éve van kint: „Arra jössz rá, hogy eddig limitáltad magadat”
Sokan azt gondolják, aki Dubajban él, az mindenképpen kőgazdag, és csak a fényűzésből állnak a mindennapjai. Azt is, hogy ez a város felszínes, sekélyes, nincs mélysége, nincs kultúrája, csak egy betondzsungel az
Győrben kicsúszott Orbán Viktor kezéből az országjárása
Fekete ruhás verőemberek álltak sorfalat a tüntetőknek, és így is zúgott „a börtön, börtön”. A Fidesz taktikát váltott, és csak rosszabb lett.
Török Gábor: Kormánypárti körökben egyre többen beszélnek Orbán Balázs alkalmatlanságáról
A politológus szerint ha a Fidesz valóban elveszíti a hatalmat április 12-én, a felelősségkeresés minden bizonnyal a kampány irányítójára, Orbán Balázsra fog összpontosulni.
Élő adásban fagyott meg a levegő, Szabó Bencéről ezt a döbbenetes dolgot gondolják a rendőrök
Megrázó kijelentések hangzottak el élő adásban.
Újra megszólalt Szabó Bence volt rendőrszázados: Ha nem a Tisza Párt bedöntése lett volna a cél, semmi nem indokolta volna
A volt nyomozó üdvözölte Gulyás Gergely kijelentéseit, mert a miniszter szerinte elismerte, hogy a titkosszolgálat áll a Tisza elleni akció mögött.
Újabb botrány a magyar sportban: a válogatott játékos beperelte a szövetséget
Fodor Csenge és Zalánki Gergő ügye után itt az új balhé: „Most valószínűleg én vagyok a fekete bárány”.
Erős üzenetet kapott Orbán Viktor – és nem a közvélemény-kutatóktól
Főszerkesztői jegyzet arról, hogy a Medián friss, a Tisza Párt Fidesszel szembeni előnyét mérő friss közvélemény-kutatására a forint viszonylag nagyot erősödött. Ami ugyan nem példátlan a hazai országgyűlési
Orbán megzavarodott: a győri fiaskó után önmagát maffiózóként ábrázoló, drogos szóviccet elsütő képet posztolt szombaton reggel
A posztban Dopeman vele készült beszélgetését promotálja. Az adásban a rapper Orbánt keresztapához, Magyar Pétert pedeig fiatal, ambíciózus, a Család vezetését átvenni kívánó renegát maffiózóhoz hasonlítja,
Megtörtént, amitől a világ rettegett: amerikai részvétellel bombáztak le egy ellenséges atomreaktort
Izraeli-amerikai légicsapásokkal vettek célba több atomlétesítményt Irán középső részében -

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Jótékonysági koncertet szerveznek a soproni gyerekeknek
- Elhunyt a 111 éves soproni Elza néni
- Idén összefogva tartja meg a jótékonysági Rotary-bált a soproni klub
- Ezekre az állásokra lehet jelentkezni Sopronban
- A soproni Gyógyközpontban látogatási tilalmat rendeltek el
- Soproniak figyelem! Eltűnt a 13 éves Richárd
- Megkezdődött az online jegyértékesítés a soproni Euroliga Final Four-ra
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


