Rossi: mindig a győzelemre készülök
Ellenféltől függetlenül minden mérkőzésen a győzelem a célja Marco Rossinak, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának, aki szombaton a Finnország otthonában sorra kerülő Nemzetek Ligája-nyitányon mutatkozik be a kispadon.
"Aki nem a győzelemre készül, az már a mérkőzés előtt vereségre van ítélve" - nyilatkozta hétfőn a telki edzőközpontban tartott sajtótájékoztatón az olasz szakember, aki három nappal később a Groupama Arénában - zártkapus mérkőzésen - Görögország ellen irányítja csapatát.
A Budapest Honvéddal 2017-ben bajnok tréner elmondta, a futball sem különbözik bármiféle másik munkahelytől, így olyan környezetet akarnak kialakítani a szakmai stábbal, ahová "szívesen járnak az emberek dolgozni". Hozzátette, szigorú szabályok első sorban a pályán lesznek, de azon kívül is fontos, hogy egy jó hangulatú társaság álljon össze.
A szövetségi kapitány hangsúlyozta, fontos a jó rajt: "Olaszországban van egy mondás, miszerint a jól elkezdett munka a félig befejezett munka. Szerencsére korábbi magyarországi pályafutásom jól kezdődött, s most is azért fogok dolgozni, hogy ez így legyen, és további sikereket érjek el" - tette hozzá.
Marco Rossi ugyanakkor kiemelte, nem lesz könnyű dolga szövetségi kapitányként, ugyanis itt jóval kevesebb ideje van a felkészítésre, ráadásul rögtön tétmérkőzésekkel kell kezdenie. "A klubcsapatoknál volt idő a játékosok fejébe látni, velük együtt gondolkodni. Itt most az idő az első számú ellenfelünk, de azt gondolom, több labdarúgónak is megvan a kellő rutinja ahhoz, hogy megoldja így is a feladatát" - vélekedett.
A szakvezető elmondta, büszke rá, hogy a magyar válogatott szövetségi kapitánya lehet, s ennek megfelelően fog viselkedni a kispadon, de persze temperamentumából adódóan biztosan sokszor lesz izgatott.
A tréner beszélt arról is, hogy milyen fontos a szurkolókkal való jó viszony, a közelmúltban is lehetett tapasztalni, mennyit számítanak a nézők, például a Vidi európai kupaszereplése alkalmával. Hozzátette, a közösségi médiában oldalát ugyan nem ő kezeli, de mindenképpen tartani fogja a kapcsolatot a drukkerekkel.
A játékosok közül Szalai Ádám és Fiola Attila állt a sajtó rendelkezésére, előbbi fantasztikusan kezdett a Bundesligában, ugyanis két mérkőzésen szerzett három találatával vezeti a góllövőlistát.
"Nagyon jól érzem magam, fontos, hogy sérülésmentesen tudtam végigcsinálni a teljes felkészülést. Külön örülök neki, hogy nincsenek barátságos mérkőzések, hanem két lehetőségünk van arra, hogy kijussunk az Európa-bajnokságra" - nyilatkozta a Hoffenheim légiósa, aki megjegyezte, az nyilván nem optimális hogy felkészültek egy szövetségi kapitánnyal (Georges Leekensszel), és most öt napjuk van egy másikkal.
Szalai kijelentette, ahogyan korábban is, próbál vezérként tekinteni magára: "Segítek a fiataloknak és a kapitánynak is, hogy minél inkább átmenjen, amit kér a csapattól" - jegyezte meg. Újságírói kérdésre válaszolva a hiányzó Dzsudzsák Balázsról is beszélt: "Egy olyan képességű futballistára, mint Balázs, mindenképpen szükség van, ha csúcsformában van. Remélem, minél hamarabb sikerült csapatot találnia, hiszen a magyar futball még nem tart ott, hogy ne lenne szüksége rá."
Fiola Attila több sérüléssel is bajlódik, a játékát azonban ezek nem veszélyeztetik. A Vidi védőjének a kezében és kis lábujjában is el van törve egy csont, előbbit műteni kellett volna, de a futballista ezt elvetette, ugyanis a beavatkozás két hónapos pihenővel járt volna.
Az eseményen bemutatták a nemzeti csapat új mezeit, amely a megszokott fehér és piros színű, ugyanakkor látványos újítás a halványszürke csíkozás.
hírek innen, onnan
Kényelem vagy méret? A friss adatok megmutatják, hova megyünk inkább vásárolni
A változások mögött a fogyasztók mindennapi vásárlási szokásainak átalakulása áll.
Meghökkentő fotót posztolt Orbán Viktor
Maffiafőnöknek, keresztapának ábrázolja magát.
Kibertámadás érte az Európai Bizottságot
Az elkövető állítólag azt tervezi, hogy a megszerzett adatokat kiszivárogtatja.
Klujber Katrin megmutatta, kire támaszkodik igazán az életben
Az FTC zárkózottnak ismert világklasszis jobbátlövője betekintést engedett a családi életébe.
A volt ferencvárosi rendőrkapitány most tette közzé, miért hagyta el a pályát két éve
Ámán András közzétette a hivatalos dokumentumot.
Magyar Péter: Egy szellemekkel és képzelt ellenséggel hadakozó Orbánt láttunk
Közölte azt is, hogy a Tisza Párt elleni, állítólagos titkosszolgálati műveletről nyilvánosan beszélő Szabó Bencét várják vissza...
Reggel még élőzött a neten - hirtelen meghalt az egyik legellentmondásosabb influenszer, folyamatosan érkeznek a gyászoló üzenetek!
Egy évtized alatt Zhang Xuefeng Kína fiataljai körében az egyik legismertebb névvé vált. A Douyinon – a TikTok kínai változatán –...
Kampányüzemmód: Orbán Viktor már reggel riasztást hirdetett – így reagált a miniszterelnök Kapitány István gazdasági terveire
„Riasztás, jó reggelt magyarok!” – ezzel a felütéssel jelentkezett szombat reggel Orbán Viktor Facebook-on közzétett videóban,...
Ha ekkor született, idén nyugdíjba vonulhat: mutatjuk az összes feltételt
Legalább 20 év szolgálati idő szükséges, hogy valaki teljes öregségi nyugdíjat kapjon.
Ilyet még nem látott a világ: LeBron James olyat tett a Lakers meccsén, amire nincsenek szavak – videó
Mutatjuk, mit csinált James.
7 jele annak, hogy gonosz szellemek laknak az otthonodban
Ezt mondta a szakember!
Ijesztő bejelentést tett Donald Trump: ez a szigetország lehet az Egyesült Államok következő célpontja
Emellett élesen bírálta a NATO-t és Németországot, amiért magára hagyták Washingtont az iráni konfliktusban.
Sport
Újabb botrány a magyar sportban: a válogatott játékos beperelte a szövetséget
Fodor Csenge és Zalánki Gergő ügye után itt az új balhé: „Most valószínűleg én vagyok a fekete bárány”.
Kenderesi megrázó vallomással tért vissza, miközben már csak önmagán nevet
Visszatért Kenderesi Tamás a képernyőre, teljesen megváltozott.
Megalázták Angliát a Wembley-ben, nem lett hős a kifütyült árulóból
A látottak alapján az angol válogatottnak saját magával szemben is komoly kérdéseket kell feltennie.
Igen nagy kérdőjelek Szoboszlai Dominik miatt a válogatottban, és ez csak a jéghegy csúcsa
A kapusposztot az élet megoldja, de a védelemben, a középpályán és a támadósorban is bőven van dilemma.
A Liverpool megtalálta a játékost, akivel pótolhatja a távozó Szalahot
Külföldről igazolhat Szalah-utódot a Liverpool.
Varga Barnabás az AEK kérésére hagyta el a válogatott edzőtáborát egy görög lap szerint
Labdarúgó-válogatottunk felkészülési mérkőzésen a Puskás Arénában szombaton 18 órakor a szlovén, kedden 19 órakor a görög válogatottal játszik.
Marco Rossi Arne Slotról: Elvárnám, hogy ő se szóljon bele az én munkámba
Az AEK Athén támadója már el is hagyta az edzőtábort.
Őrizetbe vették Tiger Woodsot, miután balesetet okozott – Donald Trump is megszólalt
Ittas vezetés miatt emeltek vádat ellene.
Célegyenesben a tárgyalások: újabb magyar futballista kapott vonzó ajánlatot Liverpoolból
A negyedik magyar lehet Arne Slot keretében. Ha nyáron még Arne Slot lesz a vezetőedző...
A magyar válogatott szörnyű sorozatban van a Puskás Arénában, ilyen még nem volt Rossi alatt
Szombaton Szlovénia ellen kezdi meg a 2026-os évet a Marco Rossi vezette válogatott.
Florian Wirtz élete meccsén élete gólját lőtte, de ez még messze nem minden
Csak éppen nem Szoboszlai Dominik csapattársaként tette ezt.
Bulvár
Kővé dermedt mindenki Győrben, súlyos dolog történt a Fidesz-nagygyűlésen
Mindenki feszülten várta, hogy mi történik Győrben, ugyanis egy merényletről suttogtak.
Ne edd meg, ha ilyet vettél az ALDI-ban: vastagbélgyulladást okozhat ez a konyhai alapanyag
Ne használd fel a vasárnapi ebédhez: veszélyes fertőzés gyanúja miatt hívtak vissza egy konyhai alapanyagot.
Török Gábor Orbán győri beszédéről: Ha ilyen lesz a hátralévő két hét, az nem sok jót ígér a kormányoldalnak
Az elemző olyan kibillenésnek hívta a miniszterelnök beszédét, ami szerinte biztosan nem segít a Fidesznek.
Az élet Dubajban egy magyar szemével, aki 2 éve van kint: „Arra jössz rá, hogy eddig limitáltad magadat”
Sokan azt gondolják, aki Dubajban él, az mindenképpen kőgazdag, és csak a fényűzésből állnak a mindennapjai. Azt is, hogy ez a város felszínes, sekélyes, nincs mélysége, nincs kultúrája, csak egy betondzsungel az
Győrben kicsúszott Orbán Viktor kezéből az országjárása
Fekete ruhás verőemberek álltak sorfalat a tüntetőknek, és így is zúgott „a börtön, börtön”. A Fidesz taktikát váltott, és csak rosszabb lett.
Török Gábor: Kormánypárti körökben egyre többen beszélnek Orbán Balázs alkalmatlanságáról
A politológus szerint ha a Fidesz valóban elveszíti a hatalmat április 12-én, a felelősségkeresés minden bizonnyal a kampány irányítójára, Orbán Balázsra fog összpontosulni.
Élő adásban fagyott meg a levegő, Szabó Bencéről ezt a döbbenetes dolgot gondolják a rendőrök
Megrázó kijelentések hangzottak el élő adásban.
Újra megszólalt Szabó Bence volt rendőrszázados: Ha nem a Tisza Párt bedöntése lett volna a cél, semmi nem indokolta volna
A volt nyomozó üdvözölte Gulyás Gergely kijelentéseit, mert a miniszter szerinte elismerte, hogy a titkosszolgálat áll a Tisza elleni akció mögött.
Újabb botrány a magyar sportban: a válogatott játékos beperelte a szövetséget
Fodor Csenge és Zalánki Gergő ügye után itt az új balhé: „Most valószínűleg én vagyok a fekete bárány”.
Erős üzenetet kapott Orbán Viktor – és nem a közvélemény-kutatóktól
Főszerkesztői jegyzet arról, hogy a Medián friss, a Tisza Párt Fidesszel szembeni előnyét mérő friss közvélemény-kutatására a forint viszonylag nagyot erősödött. Ami ugyan nem példátlan a hazai országgyűlési
Orbán megzavarodott: a győri fiaskó után önmagát maffiózóként ábrázoló, drogos szóviccet elsütő képet posztolt szombaton reggel
A posztban Dopeman vele készült beszélgetését promotálja. Az adásban a rapper Orbánt keresztapához, Magyar Pétert pedeig fiatal, ambíciózus, a Család vezetését átvenni kívánó renegát maffiózóhoz hasonlítja,
Megtörtént, amitől a világ rettegett: amerikai részvétellel bombáztak le egy ellenséges atomreaktort
Izraeli-amerikai légicsapásokkal vettek célba több atomlétesítményt Irán középső részében -

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Jótékonysági koncertet szerveznek a soproni gyerekeknek
- Elhunyt a 111 éves soproni Elza néni
- Idén összefogva tartja meg a jótékonysági Rotary-bált a soproni klub
- Ezekre az állásokra lehet jelentkezni Sopronban
- A soproni Gyógyközpontban látogatási tilalmat rendeltek el
- Soproniak figyelem! Eltűnt a 13 éves Richárd
- Megkezdődött az online jegyértékesítés a soproni Euroliga Final Four-ra
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


