Ezt olvasta már?


Rossz korhatár-besorolás miatt bírságolták a Rádió 1-et

A Rádió 1 Balázsék című műsorának rossz korhatár-besorolása miatt fél millió forintra bírságolta a médiatanács a rádió szolgáltatóját - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a testület állampolgári bejelentés nyomán indított vizsgálatot a Balázsék című, július 9-én, valamint augusztus 21-én reggel sugárzott adása miatt. Azt írták: a műsorszám olyan "deviáns témával" - szexuális kapcsolat létesítése állatokkal - és annak fizikai megvalósíthatóságával foglalkozott, amelyet megfelelő élettapasztalat hiányában a 12-16 év közötti korosztály tagjai tévesen értékelhettek. Ezért azt a 12 éven aluliaknak nem ajánlott kategória helyett a 16 éven aluliaknak nem ajánlottként kellett volna közzétenni, kizárólag a 21 óra és hajnali 5 óra közötti idősávban. A besorolási hiba miatt a médiatanács félmillió forintra bírságolta a rádió szolgáltatóját.

Az NMHH szerint a jogsértés azért is "különösen súlyos, mert a széles körben elérhető műsorszámok befolyásoló hatása kifejezetten erőteljes, és a média által felkínált modelleket a serdülők kritika nélkül képesek befogadni". Mint megjegyezték: "a könnyed és viccesnek szánt előadási stílus miatt a kifogásolt tartalom félreérthető lehetett a kisiskolás korú hallgatók számára".

A rádiók és a televíziók maguk kötelesek besorolni műsoraikat - bizonyos kivételekkel - a médiatörvény által meghatározott korhatár-kategóriákba, ezt a médiatanács saját, utólagos médiafelügyeleti tevékenységének keretében vagy állampolgári bejelentésre is ellenőrizheti hivatalból. A médiatanács bírság kiszabásakor minden esetben az arányosság és a fokozatosság elve alapján, az ügy összes körülményét figyelembe véve állapítja meg a jogkövetkezmények adott formáját, mértékét - emelte ki az NMHH.

A médiatanács további rádiós döntéseket is hozott. Honlapján közzétette a Dunaújváros 99,1 MHz rádiós frekvencia közösségi jellegű pályázati felhívásának tervezetét, amelynek nyilvános meghallgatását várhatóan december 19-én tartja a hatóság. A Dél-Budapest 90,9 MHz-es körzeti rádiós pályázati eljárás alaki vizsgálatának keretében a testület hiánypótlásra szólította fel az egyedüliként pályázó Magyar Jazz Rádió Kft.-t.

A tanács hozzájárult, hogy a P1 Rádió Kft. és a B&T Szolgáltató Kft. - hatvan nap halasztással - legkésőbb január 28-án kezdje meg médiaszolgáltatását a Pécs 101,7 MHz körzeti, valamint a Velence Meleg-hegy 90,4 MHz helyi frekvenciákon. A budapesti vételkörzetű Rock FM kevesebb közszolgálati műsorszámot tett közzé a törvényi előírásokhoz képest, ezért a médiatanács felhívta a rádió szolgáltatóját a jogszerű magatartásra és a jövőbeni jogsértésektől való tartózkodásra - olvasható az NMHH közleményében.

 







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Felpofozták a kapust a Liverpool meccsén

Szoboszlai Dominik nélkül nagyot szenvedett az angol bajnok.

Történelmi siker, négy év alatt két különböző párral nyert olimpiát a francia jégtáncos

Egy óra alatt nyertek két aranyat az olaszok – a szerdai győztesek.

Harmónia vagy konfliktuskerülés: ezeket a csillagjegyeket a feleségük irányítja

Ezek a csillagjegyek az asszony irányítása alatt állnak!

Ezreket evakuáltak Portugáliában a heves viharok okozta áradások miatt

Legalább 16 ember halt már meg a szélsőséges időjárás miatt Portugáliában.

Lázár János: Még jobb lenne a kampány, ha Habony vezetné

Az alkoholt fogyasztókat hazaküldte, a tiltakozókat a rendőrségi beavatkozás lehetőségére figyelmeztette a Habony Árpádot visszasíró...

Szoboszlai kiállítása után megszakadt a nagy sorozat, de a Liverpool kiszenvedte a kötelezőt

A magyar válogatott kapitányának helyettese könnyek között, hordágyon hagyta el a játékteret.

Újabb olasz meglepetésaranyak, valamint amerikai és francia papírforma sikerek, a téli olimpia szerdai érmesei

Gyorskorcsolyában Jordan Stolz olimpiai rekorddal nyerte meg a férfi 1000 métert, a magyar színekben induló Kim Minszok 11. lett.

0

Sport

Liu Shaoang a bukás után sokatmondó üzenetet küldött, a kínaiak nyomozni kezdtek + videó

Kínának még nincs aranyérme a milánói–cortinai téli olimpián, csupán egy ezüstje és egy bronza, s a 14. helyen áll az éremtáblán.

Itt a megcsalt barátnő válasza a megbocsátásért könyörgő olimpikonnak

A bronzérmes biatlonista elismeri, nem ura a cselekedeteinek.

Liverpoolban most Tóth Alex a hős, az új igazolás Robbie Keane PL-bravúrját másolta

A magyar középpályás először volt kezdő a Premier League-ben, Angliában róla is írnak.

A téli olimpia 10 legcsinosabb versenyzője

Mikor mutatnánk gyönyörű téli sportolókat, ha nem a téli olimpia ideje alatt? Megmutatjuk, hogy szerintünk kik az olimpia legcsinosabb atlétái.

A Liverpool ma olyasmire készül, amire eddig egy PL-csapat sem volt képes az idényben

Egyre nagyobb bajba kerül a Premier League-ben a címvédő, amely szégyenszemre nem áll BL-indulást érő helyen.

Olimpiai kilátástalanság Milánóban, 283 ezer forintért

Az első élmény mindig meghatározó, de ilyet még az ellenségünknek sem kívánunk.

Arne Slot meglepő húzása, megvan Szoboszlai Dominik utódja a Liverpoolban

Nem csupán Kerkez Milos nélkülözése bizonyult váratlannak.

128,2 millióan nézték a Super Bowl félidejében a Trump szerint undorító Bad Bunnyt

Minden idők második legmagasabb televíziós nézőszáma.

A feldühödött Robbie Keane élő adásban hagyta faképnél a magyar riportert

A Ferencváros győztes kupamérkőzése után sem volt maradéktalanul boldog az interjú során.

0
0

Bulvár

Rácz András: ha a kormány valóban szexvideóval járatja le Magyar Pétert, ez az orosz eset lehet a példa

Az Oroszország-szakértő felidéz egy 1999-es orosz szexvideós lejáratást és hasznos szempontokat ad a mostani helyzethez is.

Liu Shaoang a bukás után sokatmondó üzenetet küldött, a kínaiak nyomozni kezdtek + videó

Kínának még nincs aranyérme a milánói–cortinai téli olimpián, csupán egy ezüstje és egy bronza, s a 14. helyen áll az éremtáblán.

Leállítja a levélkihordást az állami posta, innentől hiába várják majd a küldeményt

Döntésük oka, hogy a papíralapú levelezés mára gyakorlatilag összeomlott. A világ több postaszolgáltatója is hasonló válsággal küzd, miközben a privatizált szereplők gyakran hatékonyabban működnek, mint az á

Sorra dobálják ki a laminált padlót és parkettát, ez az új őrület sokkal sikeresebb

Pár éve még csarnokokban és garázsokban volt otthon, most viszont egyre több szerb lakásban tűnik fel a nappaliban is. Az ipari padló azért szorítja háttérbe a parkettát, mert modern hatást ad, bírja a mindennapoka

„Ne gusztustalankodjon.” – mondták a kórházban állítása szerint a vérző kismamának

Kétszer is hazaküldték Máriát a kórházból, harmadszor már a mentő vitte be. Beszámolója szerint hosszú ideig várakoztatták, az elvesztett magzattal méltatlanul bántak. A hatóságok szerint nem sérültek Mária j

Máris lekerül a TV2 képernyőjéről A Nagy Ő: ez a műsor jön helyette

Január 26-án startolt el a TV2 képernyőjén az immár hosszadalmas múltra visszatekintő párkereső reality, A Nagy Ő legújabb, hetedik évada, a nézők azonban nemsokára búcsút is inthetnek Stohl Andrásnak, s a szín

Így reagált Fekete László fia az apja fideszes kiállására

Fekete Miklós nem politizál, de az apja posztjára kénytelen volt reagálni – annyian kérdezték.

Döntött a kormány: válsághelyzetben zajlik majd az áprilisi választás

A kormány szeptember 7-ig meghosszabbítaná a tömeges bevándorlás miatt 10 éve fennálló válsághelyzetet – elkészült a rendelettervezet.

Dunakeszi Járműgyártó: Szijjártóék akkor adtak kétmilliárd forint támogatást, amikor már minden rosszra fordult

Ez az a vállalat, amelyet az állam 12,5 milliárdért adott el, és 20 milliárdért vásárolt vissza. Megnéztük, kiknek ég a legtöbb pénze a dunakeszi cégben.

0