Soltész: becsapja az embereket a politikailag korrekt beszéd az iszlámról
Becsapja az embereket a politikailag korrekt beszéd az iszlámról, és veszélybe sodorja a társadalmat - figyelmeztetett Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár szerda este Budapesten. - Pécsi Napilap -
Marc Fromager Háborúk, olaj és radikalizmus - Csapdában a közel-keleti keresztények című könyvének bemutatóján az államtitkár kiemelte: a menekültválságért felelősek azok a "politikailag korrekt beszédet hirdetők" is, akik miatt nem lehetett beszélni a radikális iszlámról, a terrorizmus valódi arcáról és annak okairól sem.
Soltész Miklós szólt arról, hogy a magyar kormány időben felismerte és vállalta is a felelősséget, amit a történelem rótt rá. Amikor pedig úgy döntött, hogy megvédi Magyarországot, azzal Európa jelentős részét is megóvta. Mindeközben segítette - a karitatív szervezeteken keresztül - a valóban rászoruló úton lévőket - tette hozzá.
Marc Fromager a könyvbemutatón arra hívta fel a figyelmet, hogy az iszlám azért radikalizálódik, mert "mélységes válságban van". E válság egyik oka pedig - a modernitás és a globalizáció mellett -, "meglepő módon, a kereszténység vonzereje". Egyre több muszlim tér át ugyanis a Krisztus-hitre, és erre a számukra aggasztó jelenségre reagálnak a muszlimok keresztényüldözéssel - mondta.
A szerző rámutatott: a közel-keleti válságnak politikai, gazdasági és vallási okai egyaránt vannak. Ebben a térségben mindig háború volt, de a mostani nem csak polgárháború, hiszen ha az volna, akkor szírek lőnék egymást. Valójában a felkelők többsége zsoldos, aki külföldről kapja fizetését és fegyverét. Ez tehát egy nemzetközi konfliktus, és az Iszlám Állam megerősödéséért a nyugati világ is felelős - magyarázta.
Elmondása szerint a Közel-Kelet térképének átrajzolása egy olyan terv része, amelyben Irakot három részre osztották: a déli rész a siítáké, az északi a szunnitáké, észak-keleti terület pedig a kurdoké lett.
Marc Fromager szerint Szíriára ugyanez a sors vár, és nem véletlen, hogy a tíz évvel ezelőtt készült, az új Közel-Kelet tervét mutató térképeken Szíria területe egybeesik az Iszlám Állam által elfoglalt területekkel.
Okfejtése szerint a konfliktus fenntartásában részt vesz Nagy-Britannia és Franciaország is, mert "jóban akar lenni" Szaud-Arábiával és Katarral. Egyrészt, mert szükségük van a kőolajukra és földgázukra, másrészt, mert fegyvert akarnak eladni nekik, harmadrészt, mert szükségük van a befektetéseikre. "Összességében tehát mindannyian felelősek vagyunk a káoszért, és a következményeit is viselni fogjuk valamennyien" - tette hozzá Marc Fromager.
A szerző az üldözött keresztények megsegítésére létrehozott pápai szervezet, az Aid to the Church in Need párizsi központjának igazgatója.
A Párizsban 2015-ben megjelent könyvet magyarul a Kairosz Kiadó adta ki.
hírek innen, onnan
Most már tényleg jöhet Dárdai Újpestre, a szurkolók egyetlen szóval égették szénné az NBI kirakatcsapatát
Ez a vereség lehetett az utolsó csepp a pohárban, össztűz alatt a klubház.
Betlehem és Ugrai a két legjobb, Zombori öt aranyat nyert az úszó ob-n
BVSC vitte el az egyesületi pálmát.
Norris a falhoz szorult, de kijött belőle és megnyerte a brazil időmérőt
Lando Norris az időmérő harmadik szakaszának első gyors körében elkövetett hibája után a falhoz szorult, de a brit pilóta kijött ebből...
Djokovics athéni címével történelmet írt: előtte még senki sem tette meg ezt.
Pályafutása 144. döntőjében a 101. trófeáját nyerte Novak Djokovic, aki az athéni, 766 ezer dollár (254 millió forint) összdíjazású...
Max Verstappen: Ez a korai kiesés váratlanul ért minket
Max Verstappen már a Sao Paulo-i Nagydíj időmérőjének első szakaszában kiesett, akárcsak csapattársa, Yuki Tsunoda.
Barta Sylvia teste ennél már nem is lehet formásabb – most megmutatta, mi a titka
55 évesen is fantasztikus formában van Barta Sylvia. A műsorvezető az edzőteremből mutatta meg csodás idomait, és most már azt is tudjuk,...
19 éve nem látott kudarc érte a Red Bullt, elszállhattak Verstappen vb-álmai
Lando Norris egyelőre tarthatatlan a Brazil Nagydíj hétvégéjén.
A Szeged-Veszprém közben meghalt a hazai csapat népszerű sportvezetője
37 éve dolgozott a szegedi csapatnál.
Íme az Ötöslottó nyerőszámai - Egymilliárd forint volt a tét
Lássuk a 45. hét nyerőszámait!
Itt a Fradi következő óriási esélye, romokban a Fenerbahce
Erre nem számítottak a Fradira készülő török sztárklubnál.
500 milliót ad a kormány vallásos könnyűzenei pályázatokra
Fellépésekre, hangszerekre vagy orgonafelújításra is költhető az elnyert összeg.
Elhunyt szerelméről beszélt Müller Péter: "Csodálatos asszony volt"
A Kossuth-díjas író gyásza során is tudja, fontos az elengedés.
Sport
Nyolcat lőtt az ETO, hozta a kötelezőt a Ferencváros, ikszelt a Honvéd, kikapott az Újpest
A Simple Női Liga 10. fordulójában címvédő és listavezető FTC Szegeden gyűjtötte be mindhárom pontot, az őket üldöző MTK az Újpest vendégeként nyert magabiztosan.
Eldőlt a Szoboszlai-Wirtz kérdés? Slot a nagy nyilvánosság előtt ismertette a tervét
A holland edző az újságíróknak mondta el, hogy hol számol a német játékossal.
Szoboszlai Dominik nagy elismerést zsebelt be a Premier League csúcsrangadója előtt
Nem akárki mondja, hogy élete egyik, ha nem legjobb formájában van a középpályás...
Jürgen Klopp szívszorító üzenetet küldött Pep Guardiolának
A Manchester City menedzsere, Pep Guardiola edzői pályafutása során az 1000. mérkőzés küszöbén van. Jürgen Kopp, a Liverpool korábbi edzője üzent a katalán trénernek.
Aurelio De Laurentiis: A stadionunk olyan, mint egy vécé
A Napoli elnöke élesen bírálta a klub stadionjának állapotát és általában véve az olasz sportlétesítményekkel kapcsolatos problémákat.
Az Újpest edzője az újabb vereség után: Azt hittem, ez működni fog a meccsen
Kiütéses győri sikerrel indult a labdarúgó Fizz Liga 13. fordulója, az ETO FC szombaton kora délután 3–0-ra nyert az Újpest FC otthonában. A találkozó után a két vezetőedző értékelte a látottakat az M4 Sportna
Most dől el Szoboszlai sorsa a Liverpoolnál, lecsaphat rá a Madrid vagy a City?
Vasárnap rangadó vár a Vörösökre a bajnokságban.
Szoboszlai ezzel lepte meg Kerkezt a születésnapján Liverpoolban – videó
Nagy nap volt november 7. Kerkez számára.
Premier League-topcsapatok versengenek a Barcelona fiatal csillagáért
A Barcelona tehetsége, Marc Casadó Európa három élklubjának figyelmét is felkeltette a téli átigazolási időszak közeledtével. Sajtóhírek szerint az Arsenal, a Chelsea és a Napoli is a kérők között van.
Minden oda lett? Verstappen előre leírta magát, a Red Bull is egyetértett vele
A Forma–1-es sprintidőmérő után Max Verstappen és Helmut Marko is rendkívül pesszimista volt Sao Pauló-i Nagydíj kapcsán.
Pécsi megint hiányzott a Liverpoolból, de feltűnt egy másik magyar kapus
Pécsi Ármin a Manchester City elleni felkészülésben segíti Szoboszlaiékat, Marco Rossi felfedezettje visszatért.
Egy meccsig tartott a feltámadás, az Újpest simán kikapott az ETO FC-től
A Fizz Liga 13. fordulója szombaton a Szusza Ferenc Stadionban indult, ahol mindenki arra volt kiváncsi, most melyik arcát mutatja majd a hazai lila-fehér gárda, amely legutóbb emberhátrányban is győzni tudott a Diósgyő
Bulvár
Döbbenetes dolgot írnak Romániában az Orbán-Trump találkozóról, ezt így senki nem merte leírni
Komoly nemzetközi sajtóvisszhangot kapott a találkozó.
Holtan találták meg a gerincműtét után eltűnt szekszárdi főorvost
A 62 éves orvosnőt szombat délután találták meg Szeged közelében.
„Mást mond Moszkvában, mást Nyugaton” – kiakadt az orosz külügy
Moszkva emlékeztette Belgrádot a korábbi ígéretekre.
Elképesztő, ami Washingtonban történt Orbán Viktorral a találkozó után, a tévé nem adta már, kiszivárgott egy felvétel
Miután vége lett mindennek, utána még következett valami.
Kimaradt a tévéből, Trump ezt a rendkívüli 2 szót kiáltotta Orbán Viktorról a Fehér Ház előtt
Sokan nem érthették a tévében az élő közvetítés alatt.
Vezető hír Moszkvában, hogy a Magyarországra tartó orosz energiaszállítmányok mentesülnek az amerikai szankciók alól
Az Oroszországból Magyarországra szállított energiatermékek a Török Áramlat és a Barátság (Druzsba) vezetékeken keresztül teljesen mentesülnek az amerikai szankciók alól – idézte Orbán Viktor szavait a Donald
A pincérek szerint roppant bunkó, ha ezt teszi egy vendég az étteremben
A felszolgálók nem igazán tudják elviselni, ha egy vendég így viselkedik egy helyen.
Erzsébet a halálos ágyán vallott be mindent Dianáról: megbánta, amit vele művelt
II. Erzsébet királynő nem sokkal a halála előtt mondta ki mindazt Dianáról, ami akkor még hosszú évek óta nyomta a lelkét.
Kiderült, mit kér Trump a Magyarországnak adott mentességért cserébe
Az amerikai nagykövetség érdekes részleteket közölt a pénteki Trump-Orbán megállapodásról.
Hidegzuhany: cáfolják Orbán Viktor egyik washingtoni bejelentését
A magyar miniszterelnök időkorlát nélküli mentességről beszélt az olaj- és gázszankciók esetében, egy fehér házi forrás ugyanakkor csak egy évről.
Majdnem dráma történt a Fehér Házban, itt vannak a részletek a Trump–Orbán-találkozóról
A miniszterelnök elérte, amit akart.
65 éves kor felett szinte kötelező fogyasztani ezeket az ételeket: súlyos betegségeket kerülhetsz el
Ezeket edd, és ezeket kerüld 65 éves kor felett.
blogmorzsák
Hogyan vásároljunk tudatosan Black Friday alatt?
A kiemelt akciós időszakban elengedhetetlen, hogy a fogyasztók tudatosan és körültekintően mérlegeljék vásárlási döntéseiket.
Emlékek Krétáról
Hogyan próbáltam címet adni, összetett érzést kiváltó festményemnek...

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Tatabányát is érinti a vonatok késése
- Jótékonysági koncertet szerveznek a soproni gyerekeknek
- Elhunyt a 111 éves soproni Elza néni
- Idén összefogva tartja meg a jótékonysági Rotary-bált a soproni klub
- Ezekre az állásokra lehet jelentkezni Sopronban
- A soproni Gyógyközpontban látogatási tilalmat rendeltek el
- Soproniak figyelem! Eltűnt a 13 éves Richárd
- Megkezdődött az online jegyértékesítés a soproni Euroliga Final Four-ra
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál


