Ezt olvasta már?


US Open - Babosék három meccslabdáról kaptak ki a női páros döntőben

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic három mérkőzéslabdáról kikapott a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyének döntőjében vasárnap az Ashleigh Barty, Coco Vandeweghe ausztrál, amerikai duótól.

A párosban világelső magyar játékos - honlapja szerint - több szempontból is rekorderként lépett pályára az Arthur Ashe Stadionban, a világ legnagyobb teniszarénájában: ő volt az első magyar játékos, aki döntőt játszhatott a US Openen a felnőttek között, továbbá az első magyar, aki egy szezonban két különböző helyszínen is Grand Slam-döntőt játszhatott (2018, Australian Open: női páros, vegyes páros, US Open: női páros). Emellett a 25 éves Babos lett az első magyar, aki három különböző GS-versenyen is döntőbe jutott, ráadásul egy szezonban három Grand Slam-döntőt játszhatott.

A túloldalon a 22 éves Barty párosban a világranglista 15. helyezettje, pályafutása legjobbjaként 5. volt. Az ausztrál játékos eddig nyolc WTA-tornát nyert ebben a műfajban. Partnere, a 26 éves Vandeweghe az 52. a páros rangsorban, de volt 18. is. Az amerikai teniszező három trófeánál tartott párosban. Ami az egymás elleni mérleget illeti, idén Miamiban az első fordulóban a rivális győzött 3:6, 6:2, 10-4-re, majd a madridi negyeddöntőben (7:5, 3:6, 11-9), illetve a birminghami nyitókörben (7:6, 6:3) Babosék bizonyultak jobbnak.

A New Yorkban második kiemelt magyar, francia kettős remekül kezdett - az aréna tetejét eső miatt becsukták -, Babos "semmire" hozta az adogatását, majd elvették Bartyét. Mladenovic rögtön elvesztette a szerváját, így az idén összeállt ellenfél egyenlített (2:2). Babos másodszorra sem vesztett pontot az adogatásánál, aztán Barty és Vandeweghe is megremegett, így 35 perc elteltével a magyar, francia páros 6:3-mal szettelőnybe került.

A tavaly a cseh Andrea Hlavackovával világbajnok soproni teniszező szervája a folytatásban is érinthetetlennek bizonyult, ekkor az elmúlt húsz pontból csak kettő lett a riválisé. Mladenovic maratoni, 15 labdamenetet hozó adogatójátéka után a magyar játékos ismét könnyedén hozta sajátját, mint ahogy a feljavuló Vandeweghe és Barty is: különösen a remek megoldásokat bemutató ausztrál volt elemében. Babosék 5:4-es vezetésénél az amerikai gyengén szervált, ám a magyar, francia duó két meccslabdát elpuskázott, így 5:5-ről ment tovább a küzdelem. A játszmát lezáró rövidítésben a magyar teniszező többször is rontott, az ellenfél pedig valósággal szárnyalt, és 1 óra 35 perc után kiegyenlített.

Ahogy várható volt, az ausztrál, amerikai kettős kihasználta lélektani előnyét, és 3:0-ra elhúzott, ám Vandeweghe ismét elbizonytalanodott, és Babos adogatásával 3:3 lett az állás. Miközben a hatalmas stadion lelátói kezdtek megtelni a férfi döntőre, a magyar játékos 4:5-nél a mérkőzésben maradásért szervált, ekkor Bartyék nem éltek két meccslabdával. A harmadik szettben is tie-break volt, amelyben Babosék 0-2-ről 4-2-re fordítottak, majd egy vonalra ütött labdával harmadszor is meccslabdához jutottak, csakhogy ez is kimaradt, majd Mladenovic kettős hibájával fejeződött be a 2 óra 33 percig tartó finálé.

"Nem egyszerű ilyenkor nyilatkozatot adni, rögtön a döntő után. Szerintem fantasztikus meccs volt, amelyen rengeteg esélyünk volt. Sajnálom, hogy így sikerült" - nyilatkozta honlapján a mérkőzést követően a magyar játékos.

A második szett végéről azt mondta, "picit túlizgulta", noha addig nagyon jól játszott. A döntő játszmáról megjegyezte, pozitív, hogy ott az ellenfél vezetett és ők jöttek vissza brékhátrányból.

"Természetesen rettentően sajnálom a rövidítést, az utolsó pár pont nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna" - nyilatkozta a 19 páros tornagyőzelemnél tartó Babos, aki döntős szerepléséért partnerével együtt 350 ezer dollárt (98 millió forint) kapott. "Ez van, szerintem ez is jó eredmény" - fűzte hozzá.

Eredmény:

női páros, döntő:

Ashleigh Barty, Coco Vandeweghe (ausztrál, amerikai, 13.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 3:6, 7:6 (7-2), 7:6 (8-6)







0
0
0

hírek innen, onnan

Ezt rontja el a legtöbb magyar, amikor autóval indul Horvátországba

Horvátország autóval nincs messze, de nyáron nagyon könnyű rosszul időzíteni az indulást. Nem az útvonalon bukik el a legtöbb nyaralás.

Norvég minta

Amerikai futball.

Áder János: Magyar Péter hazudik

A korábbi államfő állítja, sose ment adófizetői pénzekből külföldre horgászni, velük utazó lányuk költségeit pedig maguk állták.

Rájuk mosolyog a karma: 4 csillagjegynek július végére véget ér egy nehéz időszak

Az elmúlt egy évben szinte úgy tűnhetett, hogy csak a nehézségek jutottak nekünk. Szerencsére július végére ez a fájdalmas és...

Július 3-án rendelte el a nyomozást a rendőrség, öt nappal később pedig már ki is hallgatták Szakács Istvánt

A gyanúsítás ellen panasszal élt a megafonos propagandista, az ügyészség csütörtökön délelőtt kapta meg a papírokat a rendőrségtől.

A NAV felfüggesztette a nyomozást az ukrán pénzszállító ügyében

Az eddigi eredmények alapján nem nyert megerősítést a bűncselekmény elkövetése, de még várják az osztrák hatóságok nyomozásának...

Meghalt a rekedtes hangú legenda, Bonnie Tyler

Hetvenöt éves korában meghalt Bonnie Tyler világhírű walesi énekesnő. A hírt a családja és menedzserei jelentették be csütörtök reggel.

Orbán Anita a Tisza első NATO-csúcsáról: Jó mottó, hogy a szövetség erősebb, mint valaha

A legnagyobb eredménynek a hágai vállalások megerősítését és a hadiipar fejlesztéséről elhangzottakat tartja.

Vizsgálja az ügyészség Szakács István influenszer panaszát

A rendőrségi gyanúsítás törvényességét ellenőrzik.

Itália ezer arca egyetlen kötetben

Itália ezer arca címmel jelent meg Szalczgruber Alexandra könyve, mely sokkalta több egy egyszerű útikönyvnél.

Váratlanul 74 éves korában elhunyt a világhírű énekesnő, Bonnie Tyler

A zenevilágot megrázó hír érkezett, ugyanis 74 éves korában meghalt Bonnie Tyler, a rekedtes hangjáról ismert walesi énekesnő, akinek...

0

Sport

8 csapat maradt versenyben – Ki nyeri a futball-vb-t?

Ma elkezdődnek a negyeddöntők a futball-világbajnokságon.

Üzent a Nemzeti Sport új főszerkesztője: megosztotta a szerkesztőséget a politika

Megbocsáthatatlan dolgok történtek a lap szellemisége ellen – állítják a munkatársak.

Döntött Carlo Ancelotti sorsáról a Brazil Labdarúgó Szövetség

A válogatott sportigazgatója is megerősítette a helyzetet.

Az egyiptomiak a francia játékvezetőt és csapatának kizárását követelik, Arbeola Angliában folytatja vezetőedzői feladatait - napi vb-körkép és átigazolási hírek

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb szerdai hírek a világbajnokságon, a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

Szöllősi György maradt a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke

104:85 arányban szavazott a tagság a status que mellett.

0
0

Bulvár

„Egy hónap alatt megkeresem, amit más egy év alatt” – Miért regisztráltál OnlyFans-re?

Az OnlyFans egyre népszerűbb platform a tartalomkészítők körében, ahol sokan mesés bevételekre tesznek szert. De mi motiválja őket igazán? Nézzük meg a háttérben húzódó okokat és személyes történeteket.

Tüntetésre készül az ország, egyre élesebb az Orbán Viktor és Magyar Péter közötti konfliktus

A Fidesz tüntetést szervez a Sándor-palotához. Itt vannak a legfontosabb tudnivalók!

Aki póló nélkül sétálgat, 200 eurót is fizethet – súlyos bírság vár a félmeztelen turistákra az olasz faluban

Nincsen több meztelen felsőtest-mutogatás az észak-olaszországi Varennában. Ha mégis, durranhat a bünti.

Halálos vírus szabadult el, az egyik leggyilkosabb járvány terjedhet el, brutális halálozási arányok már most

Földünk egyre veszélyesebb. Harcok, konfliktusok, illetve járványok és vírusok veszélyeztetik leginkább az emberiséget. Most ismét egy halálos vírus szabadult el.

Hódít az új vécéülőke, a magyarok is kezdenek rákapni a higiénia miatt

Nem egyszerű a kérdés, hogy melyik a legjobb vécéülőke, amit használhatunk.

Magyar Péter Áder Jánosnak: Szedje össze a bátorságát, mégiscsak ön a csornai Charles Bronson!

A kormányfő a volt államfő és családja disneylandi látogatásának költségeiről érdeklődik.

Ez érkezhet a Tesco helyére Magyar-országon? A hipermarketláncot rengetegen ismerik már

Először persze érdemes megvizsgálni, hogy valóban kivonulhat-e a Tesco Magyarországról.

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervez

Hiába a kormányváltás, sorra nyerte a megbízásokat a NER egyik tenderbajnok cége

Korábban Mészáros Lőrinc és Paár Attila érdekeltségeivel is dolgoztak együtt.

Egy héttel a rákdiagnózis után: "Saját döntéséből" hunyt el a Dirty dancing Babyjének anyja

Mély gyász sújtja Jennifer Greyt, a kultikus filmklasszikus felejthetetlen sztárját. A színésznő a közösségi médiában jelentette be, hogy szeretett édesanyja elhunyt, miután sokkoló orvosi diagnózist kapott.

blogmorzsák

Érzelmi evés, stresszevés: így küzdhető le

Ezeket teheted, ha vigaszra, stresszoldásra vagy önjutalmazásra használod az evést.

A menopauzát egy tabletta nem tudja megszüntetni

De nem kell nettó szenvedésnek lennie!

0